Kuehne+Nagel (Кине+Нагел)

ПаркингДостапен интернетКлиматизирано

  • Адреса: бул.8-ми Септември (Октомвриска револуција) 40
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10678 км
  • Локација: спроти Хубо

  • Факс: 02 2786001
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1612967533_02.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Со повеќе од 79,000 вработени на 1300 локации во повеќе од 100 земји, групацијата Kuehne + Nagel е една од водечките светски логистички компании. Цврстата позиција на пазарот се базира на бродскиот, авионскиот, камионскиот транспорт и договорната логистика, со јасно фокусирање на понудата на IT-базирани ланец на услуги.

АВИОНСКИ ТРАНСПОРТ
Нашите производи за авионски транспорт се строго прецизно дизајнирани и тие се спремни да се соочат со логистичките предизвици со кој нашите клиенти се соочуваат секој ден. Потребите на пазарот се менуваат често и затоа ние се стремиме континуирано да ги подобруваме нашите услуги, да го распространиме и подобриме нашиот сервис, да бидеме сигурни дека сме еден чекор понапред од нашите конкуренти. Овие производи вклучуваат иновативни и индустриски особини, како што се :
• Индустриски лидери во посветеноста на Cargo iQ стандардите за квалитет
• Испорака во договореното време
• Видливост и набљудување во актуелното и планирано движење
• Автоматско пресметување на цената во пакет (без работите што не се во наша контрола т.е. Гориво, безбедносен скрининг повикан од превозниците)
• Прецизни и стандардизирани фактури

Линк: https://mk.kuehne-nagel.com/mk/avionski-transport/

БРОДСКИ ТРАНСПОРТ
Зашто Kuehne + Nagel е број еден транспортер за бродски услуги во светот? Клучот за нашата позиција на врвот на таа индустрија, лежи во експертизата, искуството и глобалните достигнувања.

Нашите 8.000 специјалисти за бродски транспорт на секаде низ светот, можат во секој момент да Ви помогнат да го најдете најдоброто решение, кое ќе ги исполни Вашите уникатни барања. Без разлика на големината на Вашиот бизнис, или Вашата локација, ние сме сигурни дека можеме да ги исполниме Вашите барања за бродски транспорт.

Ние нудиме широк спектар на услуги за бродски транспорт, преку нашата светски распостранета и независна мрежа, која е фокусирана на FCL и LCL пратки, од типот на рефусно товарена стока, логистика за проекти и вон габаритен транспорт. Ние исто така нудиме:
• Гарантирана достапност на место и опрема
• Алтернативен транспорт, кој се должи на флексибилни и блиски партнерски односи со водечките превозници
• Ефективен интермодален транспорт со брзо транзитно време (од 15 до 25 дена за Блискиот Исток) и Бродско - Авионски комбинации

Линк: https://mk.kuehne-nagel.com/mk/brodski-transport/

КАМИОНСКИ ТРАНСПОРТ
Kuehne + Nagel има стекнато углед кој го гради цели 120 годин, препознатлив низ целиот свет. Искуство, интегритет и задоволивање на клиентите по највисоки стандарди. Со нашата флота повеќе од 5,000 камиони и приколки, како и догогодишната соработка со избрани транспортери, Ви овозможуваме максимален капацитет и флексибилност за сите Ваши логистички потреби.

Со собирање и доставување дирекно со едно возило, заради скратениот број на превземања, можеме да обезбедиме посигурни и екстремно атрактивни рокови за испорака. Нашиот тим од искусни логистичари, се целосно фокусирани во обезбедувањето на највисоките стандарди за Вашата пратка да стигне до саканата дестинација сигурно, на време и во одлична состојба.
Нашиот тим од посветени експерти комбира незаменливи услуги за своите корисници. Тие секогаш изнајдуваат нови начини во подршка на бизнисот, нудејќи ефикасни, прилагодливи услуги за се што Ви е потребно.

Линк: https://mk.kuehne-nagel.com/mk/kamionski-transport/

ДОГОВОРНА ЛОГИСТИКА / МАГАЦИН
Ние сме партнер по избор за преземање на логистиката од компаниите заради обезбедување и управување со сложени ланци на достава. Нашите интегрирани услуги кои ги опфаќаат сите аспекти на логистичко планирање, контрола и извршување, од местото на преземањедо местото на испораката се дизајнирани да ја претворат Вашата логистика во конкурентна предност.

Нашиот пристап
• Познавајќи ја Вашата основна дејност и потреби, ние прераснуваме во продолжена рака на Вашиот бизнис предвидувајќи ги Вашите барања и делувајќи ургентно.
• Одлично водење на операциите и постојаност во сите глобални операции преку стандардот на деловна култура и процеси.
-Овозможување на информации за ланецот на достава преку развој на глабалната видливост и на услугите “знаеме како„

Наши услуги
• Доближете ги Вашите производи поблиску до купувачите, за да ги подобрите услугите и да ги намалите трошоците за транспорт
• Намалете ги Вашите оперативни трошоци со користење на нашата автоматизирана магацинска механизација
• Контолирани трошоци во производство и намален инвентар со извршување на финалниот производ, конфигурација во складиштата
• Поприфатливи цени со делење на трошоците со другите клиенти на Kuehne + Nagel
• Нарачки и прегледност на инвентарот со нашата интернет базирана алатка
• Не се оптоварувајте со поднесување на барања до повеќе снабдувачи на складишта. За многу клиенти со потреба од дистрибуција на повеќе центри низ земјата, Kuehne + Nagel се разбира е вашиот избор.
• Сите објекти се ISO 9001:2008 сертифицирани и делат заеднички процеси и системи.

Интегрирани решенија
• Навремена испорака
• Можност за брз одговор на вкупна цена (вклучувајќи и “до врата”)
• Навремено планирање и координација со транспортните алтернативи
• Прегледност на пратките од врата до врата со интентет базираната алатка KN Login
• Управување со неочекувани настани, базирани на автоматско алармирање и проактивна комуникација
• Точно и стандардизирано фактурирање

Линк: https://mk.kuehne-nagel.com/mk/doghovorna-loghistika/
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи