Колекта

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански 79-а-1/15
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км
  • Локација: Во зградата на Телекабел

  • Телефон 2: 02 3109417
  • Факс: 02 3179717
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1514472814_62.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

КОЛЕКТА e компанија за наплата на заостанати побарувања, која опслужува клиенти од различни сектори: телекомуникациски сектор, банкарски сектор, комунални претпријатија и останати приватни компании кои имаат потреба од нашите услуги.

Услуги кои КОЛЕКТА ги нуди во своето сервисно портфолио се:
• Меѓународна наплата на побарувања;
• Управување со побарувања во сите фази на задоцнување (рана и доцна наплата на побарувања);
• Откуп на побарувања;
• Судска наплата;
• Контакт центар услуги;
• Верификација и истражување на податоци (Skip tracing);
• Советување и консултации.

Високото ниво на квалитет на услугите, искусни и обучени вработени од областа на применета психологија и прилагодени IT решенија (ISO 20.000 сертификат за управување со IT процеси) ни овозможуваат да им помогнеме на нашите клиенти да се фокисираат на она што најдобро го знаат: нивниот бизнис.

Процедурите се во согласност со законите на Република Македонија и високите етички стандарди на компанијата.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи