Кодки Македонија

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.АСНОМ 14 лок.1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9442 км

  • Телефон 2: 02 6133776
  • Факс: 02 2792587
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580804755_21.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Кодкеј Македонија е бугарска фирма која што е специјализирана за производство и трговија на системи за заклучување, градежен оков и оков за мебел, механичко обработување на детали. Основна дејност на компанијата e трговија со заклучувачки системи, нивна монтажа и сервисирање.

Располагаме со пресов погон, автоматска програмна преса, автоматска станица за обработување на струг, универзална и специјализирана опрема за обработување на метали преку одземање, специјализирани машини за кодирање, погон за заварување, линии за монтирање, лабораторија за испитување, погон за полимерно покривање и прашкасто фарбање. Оваа технолошка опрема и висококвалификуваните специјалисти нудат можност да се исполнуваат големи серии во даден рок, да се прават дополнителни услуги - изработување детаљи на автоматски стругови, програмирани стругови, на преси, прашкасто фарбање, специфични нарачки и др.

Производи:
• ПРОИЗВОДСТВО НА БЛИНДОР ВРАТИ – CODKEY
• СИГУРНОСНИ БРАВИ – еднострани со болтови, двострани (тип греда)
• БРАВИ ЗА БЛИНДОР ВРАТИ – тристрани, четиристрани
• БРАВИ ЗА СЕФОВИ – за сефови и метални шкафови и со одобрувачки клуч (за банкарски сефови и тезори)
• ГАРАЖНИ БРАВИ – тип еднострана греда
• БРАВИ
• КАТАНЦИ
• ЦИЛИНДРИ
• ЗАШТИТИ ЗА ЦИЛИНДРИ - максимална заштита од провални кражби
• РАЧКИ – за внатрешни и надворешни врати (едноделни со шилдови и дводелни со розетна)
• РАЧКИ - за стаклени и алумуниумски врати
• ШАРКИ – тип летечки (каубојки), со лагер (со крилја), за дрвени врати и прозорци, мебелни (ниско и високо колено)
• АВТОМАТСКИ ЗАТВОРАЧИ НА ВРАТИ – со обично и фиксно рамо
• АНТИПАНИК МЕХАНИЗМИ
• ЛАНЦИ - за мотори
• ЗАКЛУЧУВАЧКИ СИСТЕМИ СО КОНТРОЛА НА ПРИСТАП И КОНТРОЛА НА РАБОТНО ВРЕМЕ
• МАСТЕР СИСТЕМИ – мали и големи, погодни за еднофамилијарни куќи и канцеларии, хотели или други општествени места – училишта, болници, аеродроми и т.н.

Услуги:
• ИЗРАБОТКА НА МАСТЕР СИСТЕМИ (на цилиндри и/или катанци) ПО ОДНАПРЕД ЗАДАДЕНА ШЕМА ОД КЛИЕНТОТ
• СЕРВИС НА ПРОИЗВОДИТЕ ОД МАРКИТЕ CODKEY и LOCKSYS
• МОНТАЖА НА СИГУРНОСНИ И БЛИНДОР БРАВИ СODKEY и LOCKSYS
• ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО И МАЛО

Компанијата е формирана на 21.09.2007 г. во Скопје како фирма ќерка на реномираниот производител на системи за заклучување CODKEY TECHNOLOGIES LTD. Производството се наоѓа во фабриката во Стара Загора и работи по швајцарска технологија. Кодкеј Македонија е претставништво на Codkey Technologies и е директен увозник на своите заштитени брендови: CODKEY; LOCKSYS; SONICO; SNC. Освен овие производи фирмата нуди и производи на: ”DORMA” - Германија, ”MAGNUM и ONGUARD” - Швајцарија.


Контакт: codkey_mk@codkey.mk
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи