Клечовце-дирекција

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: бул.3-та Македонска Ударна Бригада 66
  • Место: Куманово
  • Оддалеченст: ≈7862 км

  • Работно време: Пон - Саб од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1451384373_58.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Клечовце - производство на семиња
Компанијата Клечовце врши производство и трговија на секаков вид семиња.

Видови на семиња кои ги нудиме:

ПЧЕНИЦА
•СИМОНИДА
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Висина на стеблото – 90-95cm
Време на зреење – средно рана сорта
Отпорност на пепелница : многу добра
Отпорност на полегнување : добра

•HC 40 C
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Висина на стеблото: 80-85cm
Време на зреење: средно доцна сорта
Отпорност на пепелница: многу добра
Толерантност на жолта р’ѓа: одлична
Отпорност на полегнување: добра

•ЗВЕЗДАНА
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Висина на стеблото : 75-83cm
Време на зреење: средно рана сорта
Отпорност на пепелница: многу добро
Отпорност на полегнување

•ПОБЕДА
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорна на ниски температури
Висина на стеблото 90-100cm
Време на зреење: средно доцна сорта
Отпорност на пепелница: многу добра
Отпорност на полегнување: добра

•ПОДОБРЕНА ОРОВЧАНКА
Биолошко-продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Висина на стебло: 80-82cm
Време на зреење: рана зимска сорта
Отпорност на пепелница: добра
Отпорност на полегнување: добра

•БАЛКАНИЈА
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температура
Висина на стебло: 80-85cm
Време на зреење: средно рана сорта
Отпорност на пепелница: добра
Отпорност на полегнување: добра

JAЧМЕН
•БАРУН
Биолошко – продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Ниска сорта ( околу 80cm ), со цврсто и еластично стебло
Време на зреење: средно рана сорта
Отпорност на болести: одлична
Отпорност на полегнување: одлична

•АМАЗОНЕ
Биолошко-продуктивни карактеристики
Отпорност на ниски температури
Време на зреење: средно рана сорта
Отпорност на болести: одлична
Отпорност на полегнување: одлична
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи