КФК


 • Адреса: Бул. Кочо Рацин 42/2-7
 • Место: Скопје


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1710156888_79.webp?t=true&w=300&h=300


  Изработка на инвестициски проекти
  Инвестициски проекти се специфични проекти кои се изведуваат со цел да се постигне финанска или економска корист. Тие можат да бидат различна природа и обем, од мали проекти како што се отварање на нова продавница, до големи инфраструктурни проекти како што се изградба на автопат или хидроелектрана.

  Управување со работен капитал
  Работниот капитал е важен аспект од финансиското управување и се однесува на достапните средства кои се користат за финансирање на тековните операции и задоволување на краткорочните финансиски задолженија на организацијата. Еден од деловните модели за работен капитал е работа на одобрување на кредитни рамки, што е процес кој овозможува организацијата да ја искористи достапната кредитна линија од банка или други финансиски извори.
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи