КФК


 • Адреса: Бул. Кочо Рацин 42/2-7
 • Место: Скопје


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1710156888_79.webp?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија


  КФК е фамилијарен бизнис кој започна со работа во 2017 година од страна на искусни лица од банкарскиот и финансискиот сектор. КФК е специјалнизирана компанија за контролинг, финансии и консалтинг со фокус на даночно советување, менаџирање на финансии и сметководството.

  Како функционираме?

  • Blueprint на компаниите

  Правиме комплетно скенирање на компанијата, ги поставуваме можните „сценарија“ и модели на ефикасно функционирање. Ова всушност е план или организиран систем за сметководството кој овозможува точно и систематично бележење на сите финансиски трансакции и состојби на една организација

  • Детектирање на проблемите

  Дектирањето на проблемите е процес кој овозможува рано препознавање на неправилности, неефикасности или ризици кои можат да влијаат на финансиската состојба и перформансите на една компанија. Ги детектираме сите потенцијани проблеми и нудиме решенија изработени со различни алатки и анализа согласно со меѓународните стандарди за финансиско известување

  • Долгорочна стратегија за успех

  Стратегијата за успех се однесува на планирањето и управувањето на вашите финансии на начин кој ќе ви овозможи постигнување на вашите долгорочни финансиски цели. Оваа стратегија има за цел да го подобри вашиот финансиски статус и да ви дозволи да изградите стабилна основа за вашиот финансиски успех во иднина.

  Индустрии со кои работиме:

  • Horeca
  • It
  • Градежништво
  • Едукација
  • Енергетика
  • Здравство
  • Мултимедија
  • Маркетинг
  • Металургија
  • Одржување
  • Транспорт
  • Трговија
  • Фармација
  • Нафта и нафтени деривати
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи