Картел

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Илинденска 298
  • Место: Гостивар
  • Оддалеченст: ≈7402 км
  • Локација: На влез на Гостивар

  • Телефон 2: 070 215035
  • Факс: 042 215035
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1556019925_25.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

КАРТЕЛ ДООЕЛ-Гостивар,е комапнија која се вбројува во водечките организации со висок степен на легитимитет во сегментот на металската индустрија.

КАРТЕЛ ДООЕЛ поседува сопствена Производна хала опремена со најсовремена технологија од областа на металството, што и овозможува несметана изработка и монтажа на лесна и тешка браварија,изработка и монтажа на секаков вид челични конструкции за производни хали,спортски сали и објекти за други намени.

Што се однесува до лимарството, КАРТЕЛ ДООЕЛ поседува најсовремени автоматски линии за обработка на пластифициран и поцинкован лим со дебелина од 0.3 до 2 мм со ширина од 1250 мм во котур со тежина до тона.Со оваа опрема КАРТЕЛ ДООЕ е во можност да произведува и монтира трапезно профилирани лимови за покривачки и фасадерски работи за секаков вид на објекти,хоризонтални и вертикални олуци и сите нивни пропратни спојни елементи,како и да сече лимови во траки со различна ширина потребни за изработка на држачи за градежната столарија,за гипсени елементи и сите видови на PVC прозори.

Во своето 30 годишно постоење КАРТЕЛ ДООЕЛ со помош на современо обучен менаџмент и кадар со највисок степен на компететност и стручност,на просторот на нашава Република и пошироко надвор од овие простори ,има изведено многу разновидни објекти во сѐ спрема пропишаните ISO стандарди.Во понатамошниот текст ќе наведеме некои од изведените објекти:

1.САХЕМ-челична конструкција за производствена хала во Гостивар 1993 год
2.САРА-челична контрукција за производствена хала во Гостивар 1998 год
3.ГД ГРАНИТ Челична контрукција за деловен објект за Скопје 1999 год
4.ТУТИ ФРУТИ- челична конструкција за производствена хала во скопје 2001 год
5.КП ДОМ ИДРИЗОВО-челична контрукција за Хангар за хелихоптери во Скопје 2002 год
6.САН ГОЛД -челична за конструкција за производствена хала во Гостивар 2003 год
7.ТЕХНО ТРЕЈД-челична конструкција за производствена хала во Битола 2004 год
8.МИНИСТЕРСТВО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ -челична конструкција за училиште во село Броштица 2004 год
9.ГП ПЕПЕНБУРГ -челична контрукција за објект Модели во Скадар Република Албанија 2004 год
10.Гимназија Панче Попоски -челична контрукција и покривачки лимарски работи за фискултурна сала во Гостивар 2005 год
11.ЕУРО-МИРИ ПЛАСТ-челична конструкција и покривање со панел на производна хала во село Чајле Гостивар 2006 год
12.Село Балиндол -челична конструкција за основно училиште во Гостивар 2007 год
13.СПОРТСКА САЛА-челична конструкција и занатски работи во село Чегране-Гостивар 2007 год.
14.ГУДАЛАТ -челична контрукција и покривање со панел на производна хала во Гостивар 2007 год
15.ГЕТРО Гостивар-челична констукција на хала 2007 год.
16.ЕРПИ-челична конструкција и покривање со панел на производна хала во Тирана Република Албанија 2007 год
17.ШПК ЕРПИ-покривање со панел на производна хала во Тирана Република Албанија 2008 год.
18.ГРАФИКС -челична конструкција и покривачки и лимарски работи на производна хала во Градец Тетово 2008 год
19.ИМПЕКСЛ -челична контрукци,покривање и лимарија на катна гаража во Скопје 2010 год.
20.ГД Гранит -челична контрукција и покривање со панел на насрешница на граничен премин Блаце 2011 год
21.ГД ГРАНИТ АД СКОПЈЕ -челична кровна конструкција и покривање на кривичен суд Скопје 2011 год
22.ТУЛАНА Гостивар -челична конструкција и лимарски работи на производна хала во Гостивар 2012 год
23.Агенција за млади и спорт на Република Македонија-челична конструкција,покривање со панел ,лимарски и браварски работи на спортска сала за мали спортови во село Куклиш Струмица и во Крива Паланка 2012 год
24.АЛКОН ПРОЕКТ ДООЕЛ СКОПЈЕ-челична конструкција за спортска сала за мали спортови во Тетово 2013 год
25.Агенција за млади и спорт на РМ ,челична конструкција покривање со панел,лимарски и браварски работи на спортска сала за млади спортови во Ростуше Општина маврово и во Чаир Скопје 2013 год
26.Министерство за локална самоуправа-челична конструкци покривање и опшиванје со панел и лимарски работи на спортска сала за мало спортови во село Зајас Киќево 2013 год
27.ГД Гранит-челична конструкција за детцка Градинка Кочо Рацин во Скопје 2014 год
28.ЕНЕСУ ЈУСУФУ-челична конструкција-покривање со панел и лимарски работи на спортска сала за млади спортови во Гостивар 2015 год.
29.Општина Гостивар-челична конструкција на ограда на мост на река Вардар во Гостивар 2015 година
30.БЦ-ХЕМ-челична конструкција за производна хала во Скопје 2018 год
31.ГД ГРАНИТ АД СКОПЈЕ -челична конструкција,покривачки,фасадерски и лимарски работи за Работилница во Крива Паланка-2019 год
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи