Карат-М

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Благоја Стефковски 23
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7857 км
  • Локација: н.Маџари

  • Телефон 2: 02 2531800
  • Факс: 02 2530770
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 17:00
    Саб од 10:00 до 14:00Фото и видео галерија

Карат-М нуди голем избор на репроматеријали и услуги за моделот на изработка “НАПРАВИ САМ”.

Кујните ги изработуваме по нарачка според димензии на просторот, потребите и условите. Нудејќи максимална функционалност, кавлитет споени во дизајн за кој изработуваме и 3D скица. Цената варира според изборот на материјал и типот на оков вграден во кујната.."

Со нашиот спектар на материјали, бои и оков со кој располагаме можете да создадете убав, удобен и квалитетен простор за домување и работа. Ваше е само да ја разработите идеата, а ние ќе Ви понудиме и помогнеме околу изборот на МАТЕРИЈАЛИТЕ:
• ОПЛЕМЕНЕТА ИВЕРКА: од познатите производители Лесна, Алфавуд, Егер, Старвуд , Фалко и Кроношпан
• МЕДИЈАПАН: суров, оплеменет и флексибилен
• ПАНЕЛИ СО ВИСОК СЈАЈ: медијапански панели оплеменети со Акрилна фолија и медијапански панели оплеменети со PVC фолија
• ФУРНИР: фурнирана иверка и фурниран медијапан
• ЛЕСОНИТ: HDF плочи со повеќе нијанси и димензии
• ПОСТФОРМИНГ ВРАТИЧКИ: со голем избор на нијанси
• РАБОТНИ ПЛОЧИ: со различни димензии и квалитет (влагоотпорни, водотпорни и стандардни)
• ОСТАНАТИ ПЛОЧИ: Сировинска иверка, LSB плочи и Еуро панел.

За да можете да ја реализирате Вашата идеа тука сме да Ви ги понудиме најсовремените МЕХАНИЗМИ и останати АКСЕСОАРИ за мебел, како:
• КАНТ ТРАКА:PVC, ABS, Фурнирана, Алуминиумска, Трака со висок сјај, Дизајнирана трака. Со соодветни димензии и дебелини.
• МЕДИЈАПАНСКИ ЛАЈСНИ: со различни форми, дезени и нијанси (во мат и сјај варијанта).
• ОКОВ: шрафови, типли, ексцентри, метални и пластични аголници, различни модели на спојни елементи и држачи, ногари, тркалца, закачалки, рачки, брави, шарки, амортизери, шини за фиоки, елементи за вградувањеа (корпи, решетки, вагонетки), заштитни лајсни, т-лајсни, шини за лизгачки врати, рачки лајсни, п-лајсни, механизми за лизгање, сет кабли, дистанцери, базични системи за кревети со нагорно отварање, латофлекс и тн.
• МИЈАЛНИЦИ И ЧЕШМИ: ростфајтни и гранитни со различни дезени, димензии и бои.

Но за идеата непречено да се реализира и истата да се стави во функција Ви ги нудиме и следниве УСЛУГИ:
• КРОЕЊЕ НА ПЛОЧЕСТ МАТЕРИЈАЛ: иверки, медијапан, лесонит, работни плочи со професионални CAT компјутерски машини.
• КАНТИРАЊЕ НА КРОЕНИ МАТЕРИЈАЛИ:со софистицирана германска технологија за кантирање со ABS трака со различна големина и дебелина 22*2, 22*04, 28*2, 28*04, 42*2, 44*2, 48*2 и 54*2,

• Кантирање со фурнирски траки
-ОБРАБОТКА НА CNC МАШИНА: на плочест материјал, од наједноставни форми, облини и кругови до најсофистицирани профили,

• Компјутерско перфорирање на елементи
• Компјутерско бушење за ексцентри и типли на елементи
• Компјутерско жлебање на отвори за стакло, огледало и лесонит
• Отварање на отвори за садопери во работни плочи
• Жлебање за различни алуминиумски профили
• Бушење на отвори за шарки по стандардни и вонстандардни димензии
• Кроење на медијапански лајсни под “гер” агол, бушење за машнички и нивно целосно склопување
• Површинско профилирање на медијапански фронтови
• Кроење на плочест материјал под агол од 45’
• Kроење косини
• Вршење услуги на мембранска преса

• Бушење за механизми за лизгачки врати
-КРУЖНО КАНТИРАЊЕ на кроени кружни профили
-ФАРБАЊЕ: со полиуретански бои во софистицирана комора за фарбање, во следниве нијанси: мат, полусјај, софт и висок сјај
-БАЈЦУВАЊЕ И ЛАКИРАЊЕ на фурниран медијапан, со бајц на нитро база и лак
-ЛЕПЕЊЕ НА HPL ФОЛИИ НА ЛАДНА ПРЕСА

• Обработка и оплеменување на медијапански фронтови со 3D PVC фолии на вакум преса
-ИЗРАБОТКА НА МОНОБЛОК ЕЛЕМЕНТ
-ИЗРАБОТКА НА МЕДИЈАПАНСКИ ОБЛИ ВРАТИ, можност за изработка на цел елемент или полупроизвод (само фронт и сл.)

Советите и сугестиите од нашиот тим на професионалци се на наша сметка!
повеќе

Постови

Карат-М

Photos from Карат-М's post

prodazen salon 2019

SAEM ZA MEBEL 2018

SAEM ZA MEBEL 2018

SAEM ZA MEBEL 2015

SAEM ZA MEBEL 2017

SAEM ZA MEBEL 2016

's cover photo

SAEM ZA MEBEL 2017

20%заштеда
Цена со ДДВ:86.000 ден.68.800 ден.

Детска соба " ПОЛЕН"

20%заштеда
Цена со ДДВ:28.500 ден.22.800 ден.

Бебе сет

20%заштеда
Цена со ДДВ:7.000 ден.5.600 ден.

Биро и фиокар ВУДЛАЈН

20%заштеда
Цена со ДДВ:8.000 ден.6.400 ден.

Кревет со фиока

20%заштеда
Цена со ДДВ:28.750 ден.23.000 ден.

Кревет на спрат ВУДЛАЈН

15%заштеда
Цена со ДДВ:58.000 ден.49.300 ден.

Детска соба АНА КЕРМИТ

15%заштеда
Цена со ДДВ:17.300 ден.14.705 ден.

Маса Кристал клуб

15%заштеда
Цена со ДДВ:9.410 ден.7.999 ден.

Масичка со стакло

15%заштеда
Цена со ДДВ:28.520 ден.24.242 ден.

Комода АНДРИЈАНА

15%заштеда
Цена со ДДВ:33.000 ден.28.050 ден.

Комода "ДУБАИ"

15%заштеда
Цена со ДДВ:28.520 ден.24.242 ден.

Комода АНДРИЈАНА

10%заштеда
Цена со ДДВ:27.000 ден.24.300 ден.

Клуб маса Кожурче

Цена со ДДВ:Побарај цена

Кујна - К2

Цена со ДДВ:Побарај цена

Кујна - К5

Цена со ДДВ:Побарај цена

Садопери


Видете ги нашите производи на
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи