Канела Прима

ПаркингРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДоставаДопуштено за деца

  • Адреса: Милан Марковиќ 43
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: кај семафорите во Козле

  • Телефон 2: 02 3084868
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 21:00
    Нед од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1537451896_63.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Канела приказната ја започнавме во 1991 година со силна желба да подготвуваме торти и колачи, по домашни рецепти, со најдобри состојки - онакви какви што правеле нашите мајки и баби.

Вртејќи по бабините готвачи успешно ги претвораме нашите долго чувани семејни тајни во вкусни торти и колачи во кои и вие уживате денес. Употребата на здрави, вкусни и квалитетни состојки секогаш е наша определба. Така создаваме голем број на производи, погодни за секоја ваша пригода, расположение и годишно време.

Но тоа сепак не е доволно. Со години се трудиме да ги усовршиме и претвориме нашите производи - вашите слатки задоволства - во разновидни форми и големини за најмладите, како и за повозрасните. И така докажавме дека освен со квалитетот, успеавме нашите производи да станат примамливи и возбудливи за вашите погледи.

Канела Прима е секогаш тука за остварување на вашите слатки желби.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи