Исток-мермер

Работиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Илинденска, с.Долни Подлог б.б.
  • Место: Кочани
  • Оддалеченст: ≈10737 км

  • Телефон 2: 070 296105
  • Факс: 033 291008
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1405690264_17.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Исток-мермер e компанија чија основна дејност е сечење, обликување и доработка на украсен камен, мермер и гранит.

Материјали:
• Гранит
• Мермер
• Природен Камен
• Вештачки Мермер
• Мозаик и Бродури

Компанијата располага со површина од 10 000 м2, од кои 2 500 м2 се покриен простор. Во компанијата се вработени околу 25 луѓе и надворешни соработници, 5 групи по 3-ца работници за монтажа. Нашето 15 годишно искуство, поседувањето на најсовремена технологија не прави горда и достојна фирма со многу успешни проекти.

Машини со кои располагаме:
• Гатер за блокови
• 2 полирки за табли
• 1 полирка тунел од (400 см)
• 2 фрези
• Талија блок за сечење на блокови
• Крателица
• Бонсек (сајла)
• 2 преси за буња
• Катерица
• Кран

Изработуваме плотни за кујни, скали, подпрозорници, камини, бунје, облагање на подни површини, ѕидови..
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи