Инвест-А


  • Адреса: ул.1409 бр.11, Новоселски пат
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7846 км

  • Факс: 02 2034850
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30Фото и видео галерија

Инвест А
Инвест А ДООЕЛ Скопје, основана е во 2001 година како фирма членка на групацијата АДИНГ.

Главни изведбени активности на компанијата се:
• Репарација и заштита на бетонски површини
Санација на потпатници, натпатници, мостови, тунели, канали и АБ конструктивни елементи со репаратурни малтери, саморазливни цементни смеси, антикорозивна и хемиска заштита на бетонски површини.
• Инјектирање на пукнатини
Санација на конструктивни пукнатини и пукнатини со активен продор на вода со залевање и инјектирање на материјали на епоксидна, полиуретанска и цементна основа.
• Залевање на крански греди и фундаменти
Залевање на крански стази и фундаменти со епоксидни смоли и готови саморазливни цементни смеси
• Дилатациони системи
Изведба на дилатациони подни и ѕидни системи со примена на еластомерни заптивни профили, ЕПДМ и фугебанд траки, како и завршни вградни и надградни дилатациони лајсни.
• Зелени кровови
Изведба на зелени екстензивни кровови и дренажни системи.
• Хидроизолации
Изведба на хидроизолации, прекини на бетонирања и зачепување на продори на вода на подземни конструкции, проодни и непродни рамни кровови, резервоари, пречистителни станици, балкони, тераси, санитарни јазли, со материјали на цементна, акрилатна, ПВЦ, полиуретанска, ТПО, ЕПДМ, катранско-епоксидна и битуменска основа.
• Подни системи
Изведба на индустриски, гаражни и спортски подни системи со примена на епоксидни, цементни, полиуретански материјали и спортски акрилатни и ПВЦ подови.
• Противпожарни системи
Изведба на противпожарни системи за заштита на електрични кабли и челични конструкции со времетраење на противпожарна заштита до 60 минути.
• Фасади и декоративни премази
Изведба на контактни фасади, декоративни малтери, завршна обработка на фасадни и внатрешни ѕидови, базени, асфалтни и бетонски површини.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи