Радиус (100км)

Хидро сет

Јавен превозРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Даме Груев блок 2 лок.4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Центар, Градски ѕид, позади Собрание на РМ

  • Телефон 2: 02 3238463
  • Факс: 02 3161600
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ХИДРО СЕТ Дооел увоз – извоз Скопје, е компанија во 100% приватна сопственост која работи на македонски пазар веќе 20 години.

Главна дејност е:

•Продажба на опрема за климатизација
•Монтажа и пуштање во работа на опремата
•Сервис на продадената опрема
•Постпродажен сервис на опрема за климатизација

Во 2012 има 6 – 10 постојано вработени, воглавно инженерски и технички кадар, и повеќе од 30 соработнички подкооперантски компании, како:

•проектантски куќи
•инсталатерски фирми (со 30 – 80 – тина вработени) кои ги ангажира за негови потреби
•монтерски фирми
•сервисни фирми

Производи кои ги поседува на лагер во Скопје:

За индивидуална и централна климатизација – директна експанзија
•Сплит системи ѕидни (со јачина од 9000 – 30000 ВТu) ON/OFF и инвертери
•Мобилни клима уреди (со јачина од 12000 BTu)
•Kаналски клима уреди (со јачина од 18000 – 60000 BTu) ON/OFF и инвертери
•Касетна изведба на клима уреди (со јачина 36000 – 45000 BTu) ON/OFF и инвертери
•Парапетни клима уреди (со јачина од 18000 – 60000 BTu) ON/OFF и инвертери
•VRF системи (модуларни системи за централна климатизација)

За централна климатизација и инустриско ладење – водени системи:
•воздушно ладени чилери од сите големини (само ладење)
•воздушно ладени чилери од сите големини (само ладење и топлотни пумпи)
•водено ладење чилери од сите големини (само ладење и топлотни пумпи)
•извршни елементи за централна климатизација:
•вентилоконвентори (фенкојлери)
•касетни вентиконвентори,
•хидро бловери (каналски вентилоконвектори)
•клима комори за централна климатизација и други

За централна климатизација воздушни системи:
•кровни (Roof Top) пакетни единици (со јачина од 17-155 kW)
•само ладење топлински пумпи
•само ладење + греење со природен гас

За специјална за ладење – клима ормари :
Клима ормари за одржувањена температуратаи влажност во технички соби и сервер простории

За греење:
•Топлотни пумпи (воздух вода)
•Конвективни панел греалки

MIDEA , YORK , FUJITSU клима уреди - енергетски ефикасни, економични и еколошки.

FUJITSU WATERSTAGE INVERTER ТОПЛИНСКИ ПУМПИ СПЛИТ СИСТЕМ , може да се користат за греење на санитарна топла вода,подно греење,фенкојлери И радијатори и загрева топла вода до 60 степени без електричен греач.

Од самото основање ХИДРО СЕТ e застапник за повеќестрански реномирани компании , за кои е овластен дистрибутери сервисер на македонскиот пазар за делот за опрема за греење, вентилација и климатизација (HVAC).
Како една од најстарите приватни компании во Македонија во овој бизнис на македонскиот пазар има богата и значајна референтна листа на инсталирана опрема во Македонија.
повеќе

Постови

Photos from HIDRO SET's post

Generalen uvoznik za klima uredite FUJITSU za MakedonijaHIDRO SET , ul.Dame Gruev blok 2 lokal 4 ,C ...

Photos from HIDRO SET's post

Generalen uvoznik za klima uredite YORK za MakedonijaHIDRO SET , ul.Dame Gruev blok 2 lokal 4 ,Cent ...

Photos from HIDRO SET's post

Generalen uvoznik za klima uredite MIDEA za MakedonijaHIDRO SET , ul.Dame Gruev blok 2 lokal 4 ,Cen ...

Timeline Photos

York !

Timeline Photos

KLIMA UREDI INVERTER !YORK FUJITSU MIDEAHIDRO SET , ul.Dame Gruev blok 2 lokal 4 , Centar , Skopje ...

HIDRO SET

YORK zidni klima uredi INVERTERYORK YJHJZH-12 (3.5 / 3.7 kW) , Cena: 34.500 den.YORK YJHJZH-18 (5. ...

HIDRO SET

FUJITSU zidni klima uredi INVERTERFUJITSU ASYG 12 LLCC (3.4 / 4.0 kW) , Cena: 39.800 den.FUJITSU A ...

Timeline Photos

KLIMA UREDI INVERTER !YORK FUJITSU MIDEAHIDRO SET , ul.Dame Gruev blok 2 lokal 4 SkopjeTel. 071/2 ...
Цена со ДДВ:21.990 ден.

КЛИМА УРЕД AUX ASW-H12A4/SUVR1DI (3 ...

Цена со ДДВ:14.990 ден.

КЛИМА УРЕД ARIELLI AAC-12CHIA 3.5 K ...

Цена со ДДВ:34.500 ден.

КЛИМА УРЕД YORK York YHKE12XE-MJ-RX

Цена со ДДВ:25.900 ден.

Клима уред Midea MS12FU-12HRDN1

Цена со ДДВ:62.990 ден.

КЛИМА УРЕД YORK YJHJZH 24 INVERTER ...

Цена со ДДВ:39.800 ден.

Клима уред FUJITSU ASYG 12 LLC

Цена со ДДВ:64.500 ден.

Клима уред FUJITSU ASYG 14 LMC

Цена со ДДВ:42.100 ден.

Клима уред FUJITSU ASYG 12 LMC

Цена со ДДВ:49.900 ден.

Клима уред YORK YJHJZH-18

Цена со ДДВ:52.990 ден.

Клима уред MIDEA MS12FU-24HRFN1

Цена со ДДВ:39.990 ден.

Клима уред MIDEA MS12FU-18HRFN1

Цена со ДДВ:49.990 ден.

КЛИМА УРЕД YORK HEJB 30 HEKB 8.2 kW ...

Цена со ДДВ:86.990 ден.

Клима уред FUJITSU ASYG 24 LFC

Цена со ДДВ:74.990 ден.

Клима уред FUJITSU ASYG 18 LFC

Цена со ДДВ:62.990 ден.

Клима уред YORK YJHJZH-24

Цена со ДДВ:26.999 ден.

КЛИМА УРЕД DAIKIN FTXV25AV1 / RXV25 ...


Видете ги сите наши производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи