Хемофарм


  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 60-б/1-4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7424 км
  • Локација: во близина на католичка црква

  • Телефон 2: 02 3111584
  • Факс: 02 3111584
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1586162983_93.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Magnetrans 375 mg директ гранулат е додаток во исхраната кој овозможува достигнување на препорачаниот дневен внес на магнезиум и одржување на физиолошките функции на организмот кои се зависни од магнезиумот.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА MAGNETRANS 375 MG ДИРЕКТ ГРАНУЛАТ?

Magnetrans 375 mg директ гранулат е фармацевтски дизајн прилагоден на начинот на живот на современиот човек. Magnetrans 375 mg директ гранулат е пакуван во поединечна еколошки оправдана хартиена амбалажа. Лесно пренослив е за да биде секогаш до личноста на која ѝ е потребен. Употребата е едноставна – без вода и без допирање со раце.

Magnetrans 375 mg директ гранулат има пријатен вкус и ги задоволува дневните потреби за внес на магнезиум.

Magnetrans 375 mg директ гранулат не соджи шеќер, и може да го користат и лица кои не сакаат да ја зголемат телесната маса, дебели лица, лица со инсулинска резистенција, дијабетес и метаболичен синдром.

ТРАЕЊЕ НА ТЕРАПИЈАТА/УПОТРЕБА

Magnetrans 375 mg директ гранулат е додаток на исхрана и не може да се дефинира траењето на употребата. При дневен внес од 375 mg магнезиум, нема временско ограничување на употреба.

КОГА НЕ СМЕЕ ДА СЕ УПОТРЕБУВА MAGNETRANS 375 MG ДИРЕКТ ГРАНУЛАТ?

Magnetrans 375 mg директ гранулат содржи извор на фенилаланин, и лицата кои имаат присуство на фенилкетонурија не треба да го користат.
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Prostenal PERFECT

Цена со ДДВ:Побарај цена

ViraSoothe

Цена со ДДВ:Побарај цена

ViraSoothe

Цена со ДДВ:Побарај цена

Urobitrat

Цена со ДДВ:Побарај цена

Имуноцинк


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи