Грал Галерија


  • Адреса: бул.Св.Климент Охридски 45 лок.6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: После АМЦ

  • Телефон 2: 070 341306
  • Факс: 02 3230615
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1586181024_52.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Галеријата Грал е една од најистакнатите галерии во Скопје, Македонија. Изложувајќи ги оригиналните уметнички дела и скулптури од меѓународно признати уметници: Никола Мартиновски, Петар Мазев, Глигор Чемерски, Илија Пенушлиски, Рубенс Корубин, Миро Масин, Зани, Горјан, Владо Костов итн., Слики, цртежи, слики на свила и литографи од млади и нови уметници: Владимир Симеонов, Менсур Бојда, Елена Чемерска, Анастасија Величковска, Сали Ертунц, Филип Велковски, Ивана Мирчевска.

ГРАЛ исто така продава ликовни отпечатоци и постери од издавачите низ целиот свет и врши услуги како што се проценки, реставрација и врамување по желба. Сите претходно споменати го прави уметничкото јадро на ГРАЛ кон кое гравитираат уметници, креатори на уметноста и уметничките провајдери, а секако се повеќе и повеќе уметнички познавачи и уметнички колекционери.

Нашиот тим се обидува да ги смести дури и најпребирливите клиенти со насмевка и да ги исполни сите нивни желби, што ја прави галеријата Грал удобно и пријатно место.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи