Глобал Моторс


  • Адреса: бул.Македонска Косовска бригада 60
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км
  • Локација: во Бутел после Окта бензинската

  • Факс: 02 2600552
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

ГЛОБАЛ МОТОРС ДООЕЛ СКОПЈЕ како единствен овластен дистрибутер за градежна индустриска и земјоделска механизација за JCB Англија во Република Македонија, Ви ја нуди широката гама механизација со која може да Ве снабдиме и тоа:

• комбинирани градежни машини ровокопачи
• натоварувачи – ровокопачи гасеничари
• ровокопачи точкаши
• мини ровокопачи на гумени гасеници
• натоварувачи
• мини натоварувачи
• телетрак за манипулација со различен тип на товар
• телескопски манипулатори
• градежна варијанта
• телескопски манипулатори
• агри варијанта
• компактори
• генератори и др.

ГЛОБАЛ МОТОРС е единствен овластен дистрибутер и за JCB додатоци – за сите градежни машини, оргинални резервни делови и располага со сопствен сервис и сопствена патронажна сервисна служба за сервисирање на терен.

Сите информации за продажба и финасирање на машини, делови сервисирање и можат да се добијат во сервисно продажниот центар лоциран во Скопје, бул.Македонско-Косовска бригада бр.60, Бутел.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи