Geo Mega


  • Adresa: Done Bozhinov 9-2/12
  • Vendi: Kumanovë
  • Distanca: ≈10684 км
  • Lokacioni: спроти Биана
Kategoritë:

gjeodezi - firma


  • Telefon 2: 075 468222
  • Faksi: 031 417300
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/089f5c02139ed7a2e4791123f97b7000.jpg?t=true&w=300&h=300


Ние сме геодетско друштво кое располага со со современи геодетски инструменти, лиценцирани софтвери и проверен стручен кадар. Нашите услуги се дел од изработка на геодетски елаборати, вештачење и проценки.

Еден од најбитните прилози во постапка на ЛЕГАЛИЗАЦИЈА на бесправно изградени објекти, е изгработка на ГЕОДЕТСКИ ЕЛАБОРАТ.

Изработуваме геодетски елаборати врзани со следните предмети:

- За утврдување на фактичка состојба на бесправно изградени објекти
Се работи за објекти кои немаат правно техничка документација. Геодетскиот елаборат претставува еден од најбитните прилози при постапка на легализација на објектот.
ДБ—ОЕ за 2013г. е 13
Цена: од 1 м2, коорисна површина на бесправно изградениот објект

- Физичка делба
Физчка делба се однесува на катастарски парцели и објекти кои се внесени во Имотен лист, а на кои е утвредено правото на сопственост
ДБ—ОЕ за 2013г. е 131
Цена: во зависност од тоа на колку дела се дели КП или објектот

- Промена на култура
Промена на култура се прави при следните состојби: - кога сакаме да го внесеме објектот во кат. операт, за кој има соодветна документација, - при промена на култура и класа на парцела.
ДБ—ОЕ за 2013г. е 131
Цена: од 1 м2, коорисна површина на изградениот објект.

- Дополнително излагање
Дополнителното излагање се прави на катастарски парцели и објекти за кои не е утврдено правото на соптвеност во катастарскиот операт.
ДБ—ОЕ за 2013г. е 131
Цена: Во зависнот од бројот на КП, или големина на објектот.

- Исколчување на гранична линија
Се применува кај катастарски парцели на кои им е утвдено правото на соптвеност и се заведени во катастарскиот операт. При утврдување на гранична линија—меѓа на предметната парцела, потребна е упознаест и присутност на сите соптвеници на граничните соседни парцели.
ДБ—ОЕ за 2013г. е 131
Цена: во зависнот од бројот и површината на парцелите.

- Проектни задачи
ГЕО-МЕГА покрај катастарските работи, врши и инженески работи-проектни задачи од поголем обем
ДБ—ОЕ за 2013г. е 131

Контактирајте не и споделете ваши прашања и потреби, ќе бидеме среќни да ви помогнеме на телефоните 031 417300 и 075 468222.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj