Геинг Кребс унд Кифер Интернешнл

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Борис Трајковски 111 (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7859 км
  • Локација: Пинтија

  • Телефон 2: 02 3246281
  • Факс: 02 3109795
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл е компанија со две децениско искуство во испорачување на комплетни инженеринг решенија (проектирање, надзор, ревизија и консалтинг) за повеќе области на градежништвото

Области:
• Геотехника
• Геотехничко проектирање и конструкции
• Хидротехника
• Патишта и Железници
• Енергетика
• Рударство
• Животна средина
• Архитектура, Урбанизам и Енергетска Ефикасност
• Геодезија
• Лабораторија
• Безбедност и здравје при работа
• Консултантство

ГЕИНГ е лидер во Македонија за геотехника, хидротехника, енергетика, инфраструктура и консултантство. Нашето портфолио е импресивно. Се состои од некои од најголемите, најиновативни и најкомплексни проекти во Македонија и пошироко. Стручноста, примената на стандарди и мерливото задоволство е главна карактеристика на проектите без разлика дали се работи за водоснабдување или енергија, истражни дупнатини или бунари, испитување на материјали или патишта.

Нашите партнери особено ја ценат нашата политика за константното унапредување на квалитетот и знаењето. Потврда за успешноста во управувањето со квалитетот на работните процеси во компанијата и соработката со своите клиенти, е успешно имплементираниот и сертифициран Интегриран Менаџмент Систем (ИМС) базиран на 4 меѓународни стандарди:
• ISO 9001:2015 - стандард за управување со квалитет
• ISO 14001:2015 - стандард за управување со животната средина
• OHSAS 18001:2007 ‐ стандард за безбедност и здравје при работа

ГЕИНГ поседува и Акредитирана лабораторија за испитувања за геомеханика, градежни материјали и животна средина „ГЕИНГ КуК“ во согласност со ISO EN стандардите за одредени методи. За оваа акредитација успешно е имплементиран MKC EN ISO/IEC 17025:2005 стандардот за Оспособеност на Лабораторијата за испитувања. Телото за сертификација ТС ГЕИНГ КуК е функционално независен сектор во состав на ГЕИНГ КуК и е акредитирано тело за сертификација согласно МКС EN ISO/IEC 17065. Согласно Законот за градежни производи за хармонизирани и нехармонизирани порачја, ТС ГЕИНГ КуК на компетентен, доверлив и непристрасен начин ја оценува и потврдува постојаноста на својствата на градежните производи за систем на оцена 2+.

Контактирајте нè - врвниот квалитет на нашите услуги е загарантиран!
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи