Формика Плус

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Христо Татарчев 47-j лок.1 (Сава Ковачевиќ)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7427 км
  • Локација: тедико во кисела вода од кај журнал-

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1421058343_47.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Формика плус e компанија која нуди професионални услуги во полето на архитектурата и проектирањето. Сите наведени услуги се подразбираат за индивидуални куќи, мали и големи станбени згради, деловни објекти, индустриски и складишни објекти, здравствени установи и општествени објекти.

Услуги:
• Изработка на идејни проекти
• Изработка на основни проекти
• Ревизија на проектна документација
• Консултански услуги и инженеринг при градба

Оформено во 2008, Формика плус е биро кое се труди да понуди поквалитетен пристап и краен резултат во проектирањето. Комбинацијата од искусни архитекти и млади архитекти, професионалноста и креативноста, нуди можност секој проект да добие функционално решение со уникатен и современ изглед. Се трудиме да ги задоволиме потребите и желбите на секој клиент, да понудиме што е можно поквалитетно енергетско решение, оптимизирана конструкција и употреба на материјали, како и лесно непрекинато движење и детално разработена просторна организација кај секој објект.

Фирмата ги поседува следните лиценци:
-Лиценца А за проектирање на градби од прва категорија
-Лиценца Б за проектирање на градби од втора категорија
-Лиценца Б за ревизија на проектна документација
-Лиценца Д за надзор над изградба на градби

Преку флексибилен пристап во процесот на проектирањето и секојдневните контакти со клиентите, имаме можност подобро да ги запознаеме нивните идеи и размислувања, а со тоа да понудиме квалитетно и прилагодено решение кое во целост се совпаѓа со пропишаните стандарди и регулативи.повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи