Фондација Рето Надеж


  • Адреса: ул.1 бр.220, с.Батинци
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7433 км
Слика од локација

Фото и видео галерија

Фондација Рето Надеж е непрофитна организација. Во срцето на основачот, имаше загриженост да се направи нешто во корист на зависниците од дрога. Со текот на времето побарувачката се зголемува, а моментално имаме центри во Македонија и во други земји.

Нашите цели се:

Главната цел на постоењето на ова здружение е моралната, културната, материјалната и духовната помош на луѓето што припаѓаат на различни социјално маргинализирани групи, особено зависници од дрога. Оваа помош ќе биде доброволна, слободна и персонализирана, во согласност со потребите на секој поединец.

Покрај полето на зависност од дрога, Фондацијата Рето Надеж ја прошири својата работа за да им помогне на другите колективи кои имаат потреба.

Финансирање

Бесплатната природа на ова здружение е благодарение на самофинансирањето преку:

Рето Вива продавница специјализирана за продажба на широк спектар на производи, како нови, употребувани или реновирани.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи