Фоја Ко

ПаркингДозволено за миленичињаРаботиме 7 дена во неделатаПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Борис Трајковски 152-а (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7429 км
  • Локација: Пред населба Усје

  • Телефон 2: 078 362969
  • Факс: 02 2700569
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 19:00
    Нед од 08:00 до 17:00Фото и видео галерија

Градинарскиот и оперативен центар ФОЈА КО нуди широк асортиман на производи и услуги од областа на хортикултурата.

Нашиот тим е со децениско професионално искуство, подготвен за квалитетна реализација на Вашите потреби како :

1. Декоративни надворешни садници
- Листопадни дрвја (солитери и дрворедни садници)
- Зимзелени садници
- Грмушки и ниски растенија-покривачи
- Цветен расад и перени
- Овошки (дрвја и грмушки)
- Шумски садници за пошумување
- Градинарски додатоци: Саксии, тресет, ѓубрива, семе за трева, цвеќе,
зачински билки итн.

2. Пејсажни проекти и реализација на истите
- Деловни објекти
- Јавни површини
- Приватни дворови
- Тераси
- Алпинуми
- Цветни леи

3. Градинарски сервис.
- Тековно и повремено одржување на партерно зеленило
- Одгледување на собни растенија

4. Кровни градини (Проект и реализација)
- Интензивно и екстензивно зеленило

5. Инстант тревници (тревни бусени)

6. Изнајмување на растенија
повеќе

Постови

Дали во лето, на високите температури и жешкото сонце може да се садат растенија и уредуваат дворови?

Иако традиционално пролетта и есента се најповолни периоди за садење. Сепак и летото е докажано

Изработка на приватен двор

Топ 𝟝 повеќегодишни перени, кои цветаат во текот на целото лето. 🌸

Овие перени со своите цветови ќе ги разубавуваат вашите градини во летото.Може да ги посадите во са ...

Уреден двор привлекува добри енергии

Интервју со Ѓорги Самарџиев -Фоја    Од каде потекнува идејата за започнување на ваков тип

Дали во лето, на високите температури и жешкото сонце може да се садат растенија и уредуваат дворови?

Иако традиционално пролетта и есента се најповолни периоди за садење. Сепак и летото е докажано
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи