Фимако

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански, ТЦ Три Бисери 7/16
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10686 км
  • Локација: ТЦ Три Бисери

  • Телефон 2: 070 383388
  • Факс: 02 2461243
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1689575864_2.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ФИМАКО ДОО е специјализирана компанија која се занимава со трговија на нови и употребувани градежни машини и опрема. Основана во 1994 во Скопје, со претходно искуство во продажба и сервис на градежни машини, компанијата брзо станува еден од водечките снабдувачи на опрема за изградба на патишта од врвни светски и европски производители, како што се:

• BOMAG - Валјаци за набивање асфалт и земја, Финишери и Гребалки за асфалт (Германија)
• MARINI - Мобилни и Стационарни Асфалтни Бази (Италија)
• SECMAIR - Опрема за одржување на патишта (Франција)
• KAESER - Мобилни градежни компресори (Германија)
• CEDIMA - Машини за сечење асфалт и бетон (Германија)
• GREEN POWER SYSTEMS - Дизел агрегати за струја (Италија)
• BEMA - Приклучни метларки за улици (Германија)
• STRASSMAYR - Машини за одржување патишта (Полска)
• MASSENZA - Прскалки за емулзија и битумен + Фабрики за битуменска емулзија (Италија)
• SHERPA - Мини натоварувачи (Холандија)
• AIRSTAR/LUMOON - Светлечки балони за градежништво (Франција/Германија)

Со повеќе од 30 годишно присуство и искуство на пазарот, ФИМАКО како официјален и овластен застапник, на своите клиенти им нуди високо квалитетни градежни машини, опрема, технологија и решенија, пред се во изградбата на патишта на територијата на Македонија.
Покрај продажбата, ФИМАКО ДОО е и овластен Сервис и располага со секаков тип Оригинални резервни делови, масла и мазива, уреди за компјутерска дијагностика, одржување на машини во/вон Гаранција, Поправки на терен и работилница, како и обуки, пуштање во работа и други сервисни активности.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи