Европска очна болница

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизираноДостапно за хендикепирани лица

  • Адреса: Сремски фронт 1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7845 км
  • Локација: Ѓорче Петров

  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Европската Очна Болница е специјализирана офталмолошка институција со која во Македонија воведуваме европска процедура за дијагностика и операции со врвна технологија и искусен тим. Во нашата болница ќе добиете одговорна и професионална грижа за решение на проблемот со вашиот вид.

Лекарската екипа составена од еминентни офталмолози-специјалисти ќе бидат на ваше располагање обезбедувајќи ви квалитет, брзина и високостручно лекување. Секој наш пациент станува дел од нашето семејство и добива врвна медицинска услуга од дијагностика до третман по принципот "додека да трепнеш со око".

Компетентноста на нашиот тим е потврдена со процентот на неуспешни операции кој го има матичната болница во Турција во своето долгогодишно работење. Тој изнесува фантастични 0,001 процент, или една неуспешна операција на вкупно 100.000 извршени. Болницата има капацитет од 15.000 до 20.000 прегледи месечно. Здравствениот туризам е дел од нашиот примарен фокус, развивајќи гранка која во Македонија е се уште во зачеток.

Нашето мото е: Кај нас нема ветувања, постојат само исполнувања.
повеќе

Постови

Болести сузног система

Сузни систем се састоји одсузне жлезде, помоћних жлезди, сузних канала, сузне кесице и одводног кана ...

Третман на глауком

Глаукомата е втората водечка причина за слепило  во светот според СЗО –Светската здравствена организ ...

Dr. Natasa Gineva: Katarakta dhe katarakte të komplikuara

Dr. Natasa Gineva oftalmologe, ishte e ftuar në emisionin Faktori shëndet, në Televizioni 24.

Дијабетна ретинопатија

Дијабетната ретинопатија (ДР) е сериозно очно заболување кое се јавува како компликација на дијабето ...

Миопија и Хиперметропија

Кратковидост или миопија е рефракциска грешка каде фокусот на јасен вид паѓа во предниот дел на мреж ...

Д-р Наташа Гинева: Катаракта и компликувани катаракти

Д-р Наташа Гинева, беше гостин во емисијата Фактор здравје на Телевизија 24.

Intervistë me dr. Salih Bozkurt për RTV ALDI, Preshevë

Shih intervistën me Drejtorin e Spitalit Evropian të Syve Salih Bozkurt në TV RTV ALDI, Preshevë, Se ...

Третман на страбизам

Страбизам се однесува на окуларна неусогласеност поради екстраокуларна мускулна нерамнотежа. 

Слика од локација

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи