Евромедика

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Мајка Тереза 28-1/1 (Водњанска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: кај Државна болница

  • Телефон 2: 070 367284
  • Факс: 02 3130373
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/73e8946e56ce4e337dcc1dcf1ac53588.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

П.З.У. Евромедика е психијатриска ординација која постои од 1998 година. Применува тимски, хуманистички и димански ориентиран пристап при третман на психијатриски проблеми и животни кризи.

Членови на тимот се:
• Д-р Александар Марцикиќ, психијар
• Д-р Невенка Чадиковска, психијатар
• Тања Марцикиќ Ивановска, социјален работник
• Сања Манчевска, медицинска сестра

Изминатите 20 (дваесет) години Д-р Александар Марцикиќ со својот тим работи на полето на зависностите, неврозите, брачните и животни кризи, како и на пореметувања предизвикани од стрес, потоа со психотични растројства, како и со псхички проблеми кај стари лица. Д-р Александар Марцикиќ, исто така е и вешто лице од областа на психијатијата. Во Евромедика се остарува и психотераписка едукација (Психодрама) во соработка со Здружението за психодрамска едукација и искуство “Ј.Л. Морено” (www.psihodrama.mk).

Дискрецијата е загарантирана!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи