EVN Maqedoni


  • Adresa: Llazar Liçenoski 11
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7424 км

  • Telefon 2: 089 089089
  • Faksi: 02 3205000
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 15:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/20eed5c2056e1434c5b5dfe0e1ce2dcf.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

EVN ShA Shkup është një kompani enegjetike, e cila në tregun maqedonas është aktive që nga viti 2006. Ajo është pjesë e Grupacionit EVN AG, marka kryesore evropian për shërbime në fushën e energjisë dhe mjedisit. EVN në vitet e fundit ka investuar mbi 350 milionë euro në përmirësimin e cilësisë së përgjithshme të shpërndarjes dhe furnizimit të energjisë elektrike, si edhe shërbimeve të klientëve. Klientëve të saj, përmes qendrës së kontaktit, EVN mundëson një shërbim 24/7 në gjuhën maqedonase, shqipe dhe angleze, por u ofron atyre edhe mundësinë e shërbimit personal në 33 vende të ndryshme në të gjithë vendin.

Në vitet e fundit, për shkak të harmonizimit të legjislacionit vendor me rregulloren e Bashkimit Europian, EVN si një kompani energjetike e integruar vertikalisht duhej të kryente një proces të ndarjes ligjore të aktiviteteve. EVN tani paraqet një familje të madhe kompanish, që bashkojnë të njëjtat vlera për një shërbim kryesor të konsumatorëve dhe qëndrueshmëri në çdo aspekt.

EVN Home

Anëtari më i ri i familjes EVN - EVN HOME kryen rolin e një furnizuesi universal të energjisë elektrike dhe një furnizues në rastin e fundit. EVN HOME furnizon me energji elektrike konsumatorët, të cilët nuk kanë zgjedhur një furnizues në tregun e liberalizuar. Në veçanti, të gjitha familjet dhe bizneset me më pak se 50 punëtorë dhe me të ardhura të përgjithshme vjetore prej më pak se 2 milionë euro në 2 vitet e fundit, që nuk kanë zgjedhur furnizuesin e tyre.

EVN Furnizimi

EVN Furnizimi ofron shërbime me cilësi të lartë për konsumatorët, që furnizohen me energji elektrike në tregun e hapur. Një partner i qëndrueshëm dhe i besueshëm, me çmime konkurruese dhe të ndershme, EVN Furnizimi përmes ekipit të saj të motivuar të ekspertëve ofron bizneseve produkte, që ofrojnë fleksibilitet dhe rritje e afatgjatë.

EVN Elektranët

EVN Elektranët eshte kompania për prodhimin e energjise elektrike. Ajo menaxhom me 11 hidrocentrale të vogla, të gjitha të rigjallëruara dhe plotësisht të automatizuara. Kapaciteti total i tyre i instaluar është 47 MW, ndërsa prodhimi mesatar vjetor është 140 GWh. Ky prodhim çdo vit siguron energji elektrike për rreth 20,000 familje.

Elektrodistribuimi

Elektrodistribuimi menaxhon me rrjetin e shpërndarjes dhe me atë kryen veprimtarinë e shpërndarjes së energjisë elektrike. Me qëllim sigurimi i furnizimit të qëndrueshëm të konsimatorëve me energji elektrike, janë implementuar shumë masa. Janë shpërndarë ekime të emergjencës që punojnë në eliminimin e defekteve, dhe ato ekipe veprojnë në mënyrë të shpejtë dhe efikase dhe vazhdimisht investohet në përmirësimin e cilësisë së rrjetit dhe në reduktimin e humbjeve.

EVN është një pjesë e pandashme e shoqërisë maqedonase dhe në mënyrë aktive merr pjesë në progresin ekonomik, social dhe mjedisor të vendit. Si një kompani me përgjegjësi shoqërore, një vëmendje të veçantë kushtojmë aktiviteteve që mbrojnë mjedisin, pasi kjo është mënyra e vetme për të siguruar sukses të qëndrueshëm të afatgjatë. Në këtë drejtim janë edhe përpjekjet tona për të monitoruar dhe zbatuar tendencat botërore lidhur me energjinë e ripërtëritshme, duke investuar në zhvillimin e teknologjisë në këtë fushë.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj