Радиус (100км)

Енерго Солар


  • Адреса: Иво Лола Рибар 213
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7818 км
Фото и видео галерија

ЕНЕРГО СООЛАР ДООЕЛ Тетово е специјализирана компанија за производство продажба и инсталација на Соларни Системи и Централно греење. Наша специјалност се Соларните системи. Проектирањето и изведбата ја избработува стручен тим на инжинери а сето тоа за задоволство на крајниот корисник т.е. купувачите.

Главно мото на компанијата е: КВАЛИТЕТОТ ПРЕД СЕ!

Со просечно зрачење на сонцето во Македонија од 4000Wh/m2/ден за цела година и максимално 300 h месечна осонченост, се наметнува можноста за искористување на сончевата енергија која е чиста не загадувачка и она што е најбитно за секого е БЕСПЛАТНА!
Соларните системи ви овозможуваат топла вода без употреба на електрична енергија.
Енерго Солар ДООЕЛ Тетово е генерален увозник на Вакумските Соларни Системи Енерго Солар.

Зошто Вакумски Соларни Системи?

Вакумските Соларни Системи заради технички причини се дизајнирани како цевни колектори. Тенка абсорберска трака со селективна превлака се затвора во внатрешноста на стаклена цевка која е високо пропусна за сончевата светлина и отпорна на високи температури. Бидејќи воздухот во цевката е отстранет односно постои вакуум помеѓу стаклената цевка и абсорберот топлинските загуби се редуцирани бидејќи не постои конвективна и кондуктивна топлинска размена
повеќе

Постови

Photos from Energo Solar's post

Samo vo Energo Solar najkvalitetniot pelet A1 od Grckiot pazar!!!Naskoro povtorno i peletot od Ital ...

Photos from Energo Solar's post

Najkvalitetniot pelet od R. Ukraina i R. Bugarija samo vo Energo Solar!!!Biomass pellet Ukraina - ...

Photos from Energo Solar's post

Konecno najkvalitetniot pelet od klasata A1 na Ruskiot pazar od sega i vo Makedonija!!!Energo Solar ...

Photos from Energo Solar's post

Инвеститор: Свињарска фарма ЗЗ ЕДИНСТВО С. ЧелопекИдеја, проект и реализација: Енерго Солар Тетов ...

Субвенции за сончеви колектори-исплатливо и за граѓаните и за бизнисот

Топла вода во текот на девет месеци, заштеда на струја и многу пониски сметки. Ова се главните придо ...

Energo Solar

KISS

Расте интересот на тетовци за купување на соларни системи !!!

Timeline Photos

Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи