Енекс Гроуп Инженеринг

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Брадфордска 2-2/4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1399885139_76.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Енекс Гроуп Инженеринг на пазарот нуди еколошки и енергетски производи и системски решенија за греење, ладење и производство на санитарна топла вода како топлински пумпи и соларни системи.

Компанијата Енекс е официјален и екслузивен застапник на територијата на Р.Македонија на австриските компании IDM-Energiesysteme GmbH за топлински пумпи и Sonnenkraft за соларни системи.

Енекс нуди комплетни системски решенија од Sonnenkraft за:
• Санитарна топла вода
• Санитарна топла вода и поддршка на греењето
• Големи инсталации (хотели, болници, индустрија)

Високо квалитетни компоненти произведени во Европа со најновата технологија и утврдено know-how.
• Колектори
• Бојлери
• Пумпни станици
• Модули за свежа вода
• Модули за стратификација
• Модули за греење

Нашата мисија е да им понудиме на нашите клиенти еколошки и со врвен квалитет производи и системски решенија за греење, ладење и производство на топла вода, со високо ефикасно користење на обновливи енергии.

Нашиот искусен тим нуди високо квалитетни услуги, техничка поддршка и обуки за нашите клиенти и соработници.


повеќе
10%заштеда
Цена со ДДВ:24.600 ден.22.140 ден.

Соларен колектор FDH-2.6V


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи