Емос

Паркинг

  • Адреса: 15-ти Корпус 1-а
  • Место: Охрид
  • Оддалеченст: ≈7866 км
  • Локација: Наспроти ресторан Панорама, комплекс Алатница

  • Телефон 2: 077 888850
  • Факс: 046/611491
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ЕМОС - Електромонтажа Склопки ДОО Охрид е формирана во Јуни 2015 година, како резултат на преземање и целосно рестартирање на производството на фабриката за гребенести склопки и електроинсталациски производи во Македонски Брод од групацијата на ЕМО Охрид АД.

ЕМОС е производна компанија на која главни дејности се производство и инженеринг на нисконапонска и среднонапонска електро опрема, електроинсталациски производи за домашна и индустриска употреба, гребенести склопки, изработка на составни делови на изолатори, трансформатори и раставувачи, како и лиење на бакелитни и пластични производи за различна употреба.

Од основањето на оваа фабрика во 1979 година, електроинсталационите производи создадени од овие капацитети се познати и препознатливи кај потрошувачите за нивниот врвен квалитет, долговечност и истрајност не само ва Македонија и бившите YU простори, туку и во Германија, Русија, Полска, Саудиска Арабија, Јужна Африка и Јужна Америка, каде се извезуваа производите на ЕМО. Гребенестите склопки, специфичен ниско и средно напонски производ, како и електроинсталациските производи, се изработуваат по уникатна технологија, во која се користат специфични материјали за изработка од специјални и проверени добавувачи, по строго контролирана технологија и проверка на квалитет по интернационални стандарди, ги прави нашите производи препознатливи и конкурентни во линијата на висококвалитетни електроинсталациски производи.

Брендот ЕМОС претставува синоним за висок квалитет и гаранција за долгорочна употреба и сигурност. Нашите производи никогаш нема да ви откажат! Нашите производи се произведени да траат вечно! ЕМОС – Трае засекогаш!

Компанијата користи најсовремени принципи на работење, строго контролирани процеси на производство и контрола на квалитет, користиме суровини кои одговараат на интернационални стандарди за заштита на животната средина, поседуваме бројни меѓународни сертификати за квалитет.

Во тек се инвестиции за развој и подобрување на производниот процес, како и воведување нови технолошки линии кои ќе вродат со зголемување на ефикасноста и заштеда на енергија, употреба на “зелени” материјали како суровини, развој на иновативни производи, како и вклучување на нови безжични технологии и “internet of things” во креирање “smart home” и “smart industry” системи.

Производното портфолио на ЕМОС се состои од следните производи: Гребенести Склопки, Продолжни кабли, Прекинувачи, Утикачи монофазни/трофазни, Силумински и водозаштитни Утикачи и Прекинувачи, Редни Клеми, Лустер Клеми, Микропрекинувачи, Тастери и Контратастери, Дозни, Типли, Шелни, Везици, Касетки за чување ситни материјали, составни делови за раставувачи и трансформатори, Нивометри итн.
повеќе
Цена со ДДВ:999 ден.

ЕМО СМАРТ ПЛАГ


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи