Elektrodistribuimi (EVN) informacion dhe paraqitja e defekteve
  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1446121907_23.jpg?t=true&w=300&h=300


  Foto nga vendndodhja

  Foto dhe video galeri

  EVN ShA Shkup është një kompani enegjetike, e cila në tregun maqedonas është aktive që nga viti 2006. Ajo është pjesë e Grupacionit EVN AG, marka kryesore evropian për shërbime në fushën e energjisë dhe mjedisit. EVN në vitet e fundit ka investuar mbi 350 milionë euro në përmirësimin e cilësisë së përgjithshme të shpërndarjes dhe furnizimit të energjisë elektrike, si edhe shërbimeve të klientëve. Klientëve të saj, përmes qendrës së kontaktit, EVN mundëson një shërbim 24/7 në gjuhën maqedonase, shqipe dhe angleze, por u ofron atyre edhe mundësinë e shërbimit personal në 33 vende të ndryshme në të gjithë vendin.

  Në vitet e fundit, për shkak të harmonizimit të legjislacionit vendor me rregulloren e Bashkimit Europian, EVN si një kompani energjetike e integruar vertikalisht duhej të kryente një proces të ndarjes ligjore të aktiviteteve. EVN tani paraqet një familje të madhe kompanish, që bashkojnë të njëjtat vlera për një shërbim kryesor të konsumatorëve dhe qëndrueshmëri në çdo aspekt.

  Elektrodistribuimi menaxhon me rrjetin e shpërndarjes dhe me atë kryen veprimtarinë e shpërndarjes së energjisë elektrike. Me qëllim sigurimi i furnizimit të qëndrueshëm të konsimatorëve me energji elektrike, janë implementuar shumë masa. Janë shpërndarë ekime të emergjencës që punojnë në eliminimin e defekteve, dhe ato ekipe veprojnë në mënyrë të shpejtë dhe efikase dhe vazhdimisht investohet në përmirësimin e cilësisë së rrjetit dhe në reduktimin e humbjeve.

  EVN është një pjesë e pandashme e shoqërisë maqedonase dhe në mënyrë aktive merr pjesë në progresin ekonomik, social dhe mjedisor të vendit. Si një kompani me përgjegjësi shoqërore, një vëmendje të veçantë kushtojmë aktiviteteve që mbrojnë mjedisin, pasi kjo është mënyra e vetme për të siguruar sukses të qëndrueshëm të afatgjatë. Në këtë drejtim janë edhe përpjekjet tona për të monitoruar dhe zbatuar tendencat botërore lidhur me energjinë e ripërtëritshme, duke investuar në zhvillimin e teknologjisë në këtë fushë.
  më shumë
  Foto nga vendndodhja
  Mapa

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj