Екоцентар 97

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: ул.1632, Кванташки Пазар 10/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10688 км
  • Локација: кај Кванташки пазар, спроти Комуна, кај бензинската пумпа

  • Телефон 2: 02 2551068
  • Факс: 02 2551068
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1625217428_21.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Компанијата Екоцентар 97 ДООЕЛ Скопје е основана во 1997 и повеќе од 20 години активно се занимава со транспорт, собирање, складирање и третман на различни видови на отпад. Согласно потребите на пазарот, Екоцентар 97 во моментов нуди широк спектар на услуги, како што се:

-Откуп и примарна преработка на необоени и обоени метали
-Рециклирање на електричен и електронски отпад
-Откуп на стари автомобили
-Откуп на акумулатори и батерии
-Рушење и демонтажа на објекти и опрема
-Aнализа со XRF спектрометар
-Преземање, транспорт и финален третман на опасен отпад.

Екоцентар 97 ги поседува сите потребни дозволи за работа во согласност со македонското законодавство, како и ISO стандардите 14001, 9001, 50001 и OHSAS 18001 кои се потврда за квалитетот на нашето работење.

Екоцентар 97 низ годините на својот развој има реализирано голем број на успешни проекти кои се од општествено значење со што стана една од водечките фирми во својата дејност, не само во Македонија туку и во регионот. Денес, Екоцентар 97 успешно соработува со голем број домашни компании од различни сектори како: енергетски сектор, металургија, метали и рударство, автомобилска индустрија, фармацевтска индустрија, производство на храна и пијалаци, телекомуникации, финансии, рафинерии и снабдувачи на гориво и др.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи