Еко Циркон

Паркинг

  • Адреса: Никола Стефковски бр.16
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7429 км
  • Локација: нас.Маџари

  • Телефон 2: 070 357507
  • Факс: 02 2550541
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1430918018_72.gif?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Еко Циркон е претпријатие за откуп и преработка на секундарни суровини (железо, алуминиум, бакар, олово, бронза, месинг, и други) од технолошки и индустриски отпад, како и ископ со тешка механизација.

Суровини:
• Алуминиум
• Бакар
• Месинг
• Акумулатори/Олово
• Железо

Еко Циркон откупува суровини од сите индустриско технолошки капацитети во Република Македонија, како и од физички и приватни лица. По откупот, материјалите се подложени на селектирање и сепарација, по што следи нивно пресување, пакување и испорака до индустриските капацитети во Македонија и странство, пропратено со сите активности и документација за транспорт и извоз.

Компанијата е регистрирана во 1997 година. Компанијата е основана со личен приватен влог и основни средства во сопственост на оснивачите. Во првите години од своето работење, целокупните приходи се реинвестирани во развојот на компанијата, во подобрување и опремување. Денес компанијата располага со сопствен складишен простор од 17.000 м2 отворен простор, како и 4 магацини, хали, гаражен простор и административен простор со вкупна површина од повеќе од 500м2, како и сета потребна машинерија за извршување на секојдневните активности. Бројот на вработени во ЕКО ЦИРКОН, континуирано се зголемува поради работните побарувања, обемот на активности како и постојаното тежнеење за повисок квалитет на услуги.

Нашата компанија работи водена од стоги технички критериуми и услови, овозможувајки максимална заштита и висококвалитетни услови за работа на своите вработени. Компанијата поседува тешка градежна механизација како и обучен способен кадар подготвен да одговори на сите барања за ископ и конструкциски работи.

Во оваа прилика, би сакале да им се заблагодариме на сите партнери и соработници кој директно или индиректно овозможија Еко Циркон да се вброи меѓу 200-те најуспешни компании во Република Македонија.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи