ЕБСА Македонија


 • Адреса: Првомајска б.б.
 • Место: Валандово


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1711007466_33.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  E.Б.С.А МАКЕДОНИЈА е едукативен центар основан со цел за сертифицирање и едуцирање на сите заинтересирани клиенти од Северна Македонија и на Меѓународно ниво во областа на лично обезбедување и блиска заштита на ВИП личности, Меѓународни Проекти и Мисии кои имаат потреба од професионално изведување во таа област.

  Програмата во Е.Б.С.А МАКЕДОНИЈА е изработена и се спроведува од врвни професионалци, инструктори и професори во областа на меѓународното обезбедување кои имаат долгогодишно искуство во кризните и воени жаришта низ светот, па од таму произлегува и дел на програмата за едуцирањето на клиентите затоа што целата програма е приспособена и адаптирана на најдобар можен начин теоретски и практично.

  Освен едуцирањето со практични, теоретски делови и материјали Е.Б.С.А МАКЕДОНИЈА е подизведувач на онлајн сертифицирање и сертифицирање со физичко присуство на студенти во согласност со договорот за соработка со МЕЃУНАРОДНИОТ БОРД ЗА АНТИ ТЕРОРИСТИЧКО СЕРТИФИЦИРАЊЕ (Global CTCB) од Сингапур, Тајланд чии што сертификати се признаени на сите континети и во повеке од 120 држави во светот.

  Сертификатите издадени од Е.Б.С.А. МАКЕДОНИЈА се меѓународно признаени за работа во приватните компании за обезбедување надвор од Северна Македонија и се акредитирани од CPD Certification Велика Британија, Highfield Qualification & Global CTBC под ISO/IEC 17024 сертификација на лица на меѓународно признаено ниво.
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи