Дигитал Центар

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.1550 бр.32-а Јадранска магистрала
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7847 км
  • Локација: Индустриска зона Визбегово

  • Телефон 2: 02 3094004
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1415101253_41.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Дигитал Центар се занимава со графичка и печатарска дејност. Компанијата поседува стручен тим за графичко печатење и соодветна дополнителна обработка на секаков тип материјал.

Во однос на вкупниот асортиман на производи и услуги, Дигитал Центар изгради долгогодишно искуство во изработка на:
• тотеми
• обични и 3D светлосни реклами
• реклами изработени од стиропор
• алуминиумски дисплеи и плексиглас држачи
• брендирање на автомобили
• автобуси и камиони
• брендирање на згради

Компанијата е во можност да печати на Solvent, Latex и бои на водена база, а печатиме и на УВ печатачи. Во зависност од потребата и желбата на клиентот, се печатат од најмали декларации па сé до ширини од 5 метри и неограничена должина, со дневен капацитет од 5000м2. За таа цел ги спроведовме и неопходните ИСО станарди: ИСО 9001, 2008, Систем за управување со квалитет, и ИСО 14001, 2004, Систем за управување со околина.

Дигитал Центар е основана 2004 година. Со текот на времето, нашите технолошки капацитети постојано се засилуваа и надградуваа, како во насока на воведување нови технологии, така и во насока на зачувување на животната околина. Производите и проектите од нашата досегашна активност ќе ви докажат дека нашето настојување и вложен труд да ви понудиме најдобар квалитет во печатењето и во графичкиот дизајн е континуиран и постојан. Компанијата настојува да ја засили својата позиција со нови модели на печатачи кои го дополнуваат стремежот на компанијата за зголемување на продуктивноста и понудата со разновидни услуги, тежнеејќи да се развие како на постоечките, така и на нови пазари. На тој начин, имаме можност да ги исполниме барањата и потребите на клиентите за брза и квалитетна услуга, а со најниски трошоци.

Преку нас можете лесно и брзо да ги остварите вашите замисли.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи