Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Струга
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Струга

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Богојавление (Водици)


 • Адреса: с.Вевчани
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7416 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение


 • Адреса: с.Локов
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Господово


 • Адреса: с.Биџево
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7418 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Христово


 • Адреса: с.Јабланица
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7410 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Жени Мироносици


 • Адреса: Маршал Тито
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Преполовение (Света Среда)


 • Адреса: с.Вевчани
 • Место: Струга
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Враништа
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Подгорци
 • Место: Струга
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Богородица


 • Адреса: с.Вевчани
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7416 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Света Богородица


 • Адреса: с.Лабуништа
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Света Недела


 • Адреса: с.Вевчани
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7416 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел


 • Адреса: с.Враништа
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел


 • Адреса: с.Мали Влај
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7426 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: с.Брчево
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил и Св.Мартириј


 • Адреса: с.Ташмаруништа
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7417 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Бороец
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7413 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Вишни
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Луково
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Октиси
 • Место: Струга

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Јабланица
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7410 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Пензионерите со јануарската пензија ќе добиваат поголема пензија по основ на усогласување на пензијата со порастот на трошоците за живот кои во второто ...
сите 41 | | | веќе видена

Партијата Левица поденсе иницијатива до Уставниот суд за поведување на постапка за оценување на уставноста и поништување на Законот за решавање на спорот ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата соопшти дека оваа година повторно ќе биде објавен јавен повик за надоместување до 50 отсто од трошоците за вграден уред за погон на ТНГ, метан или друг ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на својата фејсбук страница напиша дека поддршката на домашниот туризам и ваучерите „Дома си е дома“ дадоа одлични резултати за ...
сите 31 | | | веќе видена

Германската компанија „Ипротекс“ и Дирекцијата за технолошко индустриски зони потпишаа договорот за државна поддршка, со кој оваа германска компанија, дел од ...
сите 64 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи