Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Штип
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Штип

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Брегалничка православна епархија


 • Адреса: Тошо Арсов 1
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км
 • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Христово


 • Адреса: с.Карбинци
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7917 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Одсекувања на главата на Св.Јован Крстител


 • Адреса: с.Љуботен
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7928 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил Главатов


 • Адреса: Рајко Жинзифов б.б.
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасие Велики


 • Адреса: с.Брест
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7937 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: Крсте Мисирков 1 б.б.
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Пиперово
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7935 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: Балканска б.б.
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7917 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Власије


 • Адреса: Северна страна на Исарот
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитриј


 • Адреса: с.Таринци
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7918 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Горни Козак
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7922 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Лесковица
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7932 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Гарван
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7938 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Вртешка
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7933 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Козјак
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7920 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Илија


 • Адреса: нас.Три Чешми
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7913 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 15:00 • Саб - Нед од 08:00 до 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Јован Крстител


 • Адреса: Западна страна на Исарот
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Кирил и Методиј


 • Адреса: с.Радање
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7922 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: с.Крупиште
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7917 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Николај


 • Адреса: Тошо Арсов 3
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км
 • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 15:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Десеттото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар ќе се одржи помеѓу 2-ри и 4-ти јуни годинава во Скопјe, а Балканскиот фестивал ...
сите 9 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи