Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Цркви - православни
 • Манастири
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Скопје

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Македонска Православна Епархија за Европа


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 12
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7851 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 15:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

МПЦ-Архиепископија Св. Климент Охридски


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 12
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7851 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Свето Благовештение


 • Адреса: Мајка Тереза 17, во Клинички центар (Водњанска)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: бул.Александар Македонски б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7853 км
 • Работно време: Пон - Нед од 06:00 до 19:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Волково
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7843 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Ракотинци
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7854 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: кеј 13-ти Ноември б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Вич Мина


 • Адреса: с.Сопиште
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7853 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Вмч.Георгиј (св.вмч.Никита)


 • Адреса: Марко Орешковиќ 4
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7854 км
 • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 19:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитрија


 • Адреса: Црвена Скопска Општина
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7852 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитрија (Марков Манастир)


 • Адреса: с.Сушица 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7856 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓи


 • Адреса: с.Петровец
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7868 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓија


 • Адреса: с.Tрубарево
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7859 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓија


 • Адреса: Панче Неделковски б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7851 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Илија


 • Адреса: Владимир Комаров б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7854 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Јован Крстител, Капиштец


 • Адреса: Загребска 29
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7850 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Кирил и Методиј


 • Адреса: с.Стајковци
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Кирил и Методиј


 • Адреса: Алија Авдовиќ б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7856 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Климент Охридски


 • Адреса: Бул.Партизански Одреди 17
 • Место: Скопје

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Константин и Елена


 • Адреса: ул.9 б.б. Илинден
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7861 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Десеттото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар ќе се одржи помеѓу 2-ри и 4-ти јуни годинава во Скопјe, а Балканскиот фестивал ...
сите 9 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи