Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Охрид

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Воведение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Велмеј
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7861 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Дебарско-Кичевска епархија


 • Адреса: Димче Маленко б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мал Св.Врачи


 • Адреса: Христо Узунов 2
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Манастир Св.Наум


 • Адреса: Св.Наум
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7875 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Велестово
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Света Богородица


 • Адреса: с.Велестово
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7870 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Свет Илија


 • Адреса: с.Велгошти
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7867 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: с.Кошишта
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Брежани
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7867 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Издеглавје
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7853 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Сливово
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7850 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Црвена Вода
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7850 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Ботун
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7854 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Слатино
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица


 • Адреса: с.Турије
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7851 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица Перивлепта


 • Адреса: Климентов Универзитет
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица Челница


 • Адреса: нас.Варош
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица-Болничка


 • Адреса: Коста Абраш б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Богородица-Каменско


 • Адреса: Димче Маленко
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Варвара


 • Адреса: Стар град
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

„Да беше Стопанската комора задолжена да ги донесе вакцините, до сега донесени ќе беа“, со ваков коментар Бранко Азески, првиот човек на Стопанската комора ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените ...
сите 93 | | | веќе видена

Градски трговски центар (ГТЦ) минатата година работеше со загуба од 40.626.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска берза. Една година ...
сите 91 | | | веќе видена

„Ние, оштетените физички и правни лица на Еуростандард банка, делувањето на банкарската мафија во грабежот на нашите лични пари и нивна неказнивост, најдобро ...
сите 54 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи