Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Битола
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Битола

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Воведение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Буково
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7910 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Христово


 • Адреса: с.Живојно
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7934 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Христово


 • Адреса: с.Оптичари
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7916 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вознесение Христово


 • Адреса: с.Граешница
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7917 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Воскресение


 • Адреса: с.Делбеговци
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7913 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Воскресение Христово


 • Адреса: с.Драгарино
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7902 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Воскресение Христово


 • Адреса: с.Грумази
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7924 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Трново
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7901 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Кравари
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7913 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Преспанско Пелагониска Правослана Епархија


 • Адреса: Влатко Миленковски 55
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Бач
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7930 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Трновци
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7893 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Подино
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7896 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Лопатица
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7894 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Мусинци
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7913 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Олевени
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7914 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рождество на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Црничани
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7916 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Света Петка


 • Адреса: Кочо Палигора б.б.
 • Место: Битола

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.никола


 • Адреса: с.Драгош
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7918 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ана


 • Адреса: с.Олевени
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7914 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според ...
сите 42 | | | веќе видена

Банките во еврозоната ги затегнаа условите за кредитирање во третиот квартал од оваа година, поради пандемијата на вирусот Ковид-19, покажува студијата на ...
сите 62 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи