Центар за странски јазици

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Орце Николов 155-А
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10683 км
  • Локација: Карпош 1

  • Телефон 2: 075 282600
  • Факс: 02 3063138
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/07c7d0be0af887dd2f5e5e27f42b07f9.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Центарот за странски јазици (ЦСЈ) е основан 1954 година и оттогаш континуирано изведува настава по странски јазици за слушатели од различни возрасти и со различни потреби. ЦСЈ располага со 33 училници во кои наставата се одвива во пријатна, работна атмосфера.

Нашата работа вклучува:
• Kурсеви за деца и возрасни (англиски, германски, француски, италијански, грчки, албански, македонски за странци)
• Индивидуална настава
• Подготовка за меѓународни испити
• Издавање потврди за познавање странски јазици
• Летна школа за деца во рамките на ЦСЈ
• Летна школа во странство за деца и возрасни
• Превод

Типови курсеви:
• Курсеви за општ јазик (почетно до високо ниво)
• Курсеви за меѓународно признати дипломи: ТОЕФЛ, ИЕЛТС, ПЕТ, ФЦЕ, ЦАЕ, ЦПЕ, БЕЦ, ИЛЕЦ, ИЦФЕ (за англиски) и Гоетхе-Зертификат А1 – Ц1 (за германски)
• Курсеви за потребите на фирми и организации
• Курсеви за деловен англиски и комуникација (почетно до високо ниво)
• Конверзација и граматика (средно, средно високо и високо ниво)
• Специјализирани курсеви

Нашата цел е да обезбедиме професионален пристап, пријатна и позитивна атмосфера која ќе ве поттикне да ја совладате уметноста на зборување, слушање, пишување и размислување на странски јазици.

Запишувањата се вршат еднаш годишно за децата и тинејџерите (во септември) и двапати годишно за возрасните (во септември и јануари).
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи