Центар за ментално здравје Дора

Јавен превозРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Разловечко востание 4-7/6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10681 км

  • Работно време: Пон - Саб од 10:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1453890638_67.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Центарот за применета психологија <b>"Дора"</b> нуди психолошки услуги кои се однесуваат на: деца од школска возраст, адолесценти и возрасна популација.

<b>Во центарот за применета психологија "Дора" се вршат следните психолошки тестирања:</b>
• Проценка на интелигенција кај деца
• Проценка на зрелоста кај детето за тргнување во училиште
• Проценка на професионалните интереси кај деца до 15 години
• Психодијагностичка проценка

• Психотерапија
-Метода за повторно воспоставување на претходно постоечки (сега нарушени) нивоа на функционирање кај една особа
-Персонален раст на индивидуата преку нови форми на однесување

• Психолошко советување
-Метод кој се користи за решавање на некој поконкретен проблем и кој трае пократко време.
-Советувањето е директивно и клиентот вообичаено добива насоки или упатства од терапевтот како домашни задачи кои треба да ги “сработи“ измеѓу сеансите.

Нудиме ефикасен начин на справување со проблемите кај една современа индивидуа.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи