Буларт Констракшн

Работиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Павле Божинов 106-в
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7426 км
  • Локација: с.Смиљковци (по Обиколница, исклучување на клучка кај Смилковско Езеро)

  • Телефон 2: 070 340315
  • Факс: 02/2555719
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

Буларт Констракшн е градежна фирма која се занимава со изведување на завршни работи во градежништвото, обработка на дрво, изработка на монтажни куќи и сите видови на бондручни градби, по прицнип “клуч на рака“.

Услуги:
• Доградба на објекти и постоечки објекти
• Дрвени врати, настрешници и градежна столарија
• Изработува дрвени летниковци и решенија за опремување на Вашите дворови
• Изработка на дрвени скали, внатрешни скали
• Изведба на фасади
• Внатрешно уредување -гипс картон

Буларт Констракшн нуди квалитетна и брза изработка на сите завршни работи во градежништвото, како и молерски услуги, електрика, водовод, изведување на санитарни чворови и други занаетчиски услуги достапни за потребите на Вашиот дом или Вашиот деловен простор. Буларт констракшн изработува идејни решенија за сите видови објекти од 4 и 5та категорија, како и ентериерни решенија за веќе изведени објекти. Решенијата се презентираат низ технички цртежи и соодветни просторни визуелизации.

Лоциран во с. Смилковци, производниот погон се протега на површина од 1000м2, опремен со низа машини кои служат за груба и фина обработка на дрво, како и за произведување на полу-префабрикувани и целосно фабрикувани елементи за изведба на нарачаните објекти. Во рамките на возниот парк на Буларт Констракшн се наоѓа и камионот Мерцедес 1317 со хидрауличен кран HIAB 100, со домет од 9 метри, и носивост од 500кг/9м. Во рамките на производниот погон се наоѓа и административно-проектантскиот дел, кој служи за примање на странки, разработка на проекти и тековно следење на производниот процес. Нашата фирма од почетокот на своето постоење е посветена на квалитетна изработка и целосно пресретнување на Вашите потреби. Главната заложба на нашата фирма е промовирање на дрвото како природен, евтин и обновлив градежен материјал, кој воедно е нераскинлив дел од македонската градителска традиција. Преку постојаната заложба за градење на еколошки и енергетски ефикасни објекти, Буларт Констракшн има за цел да придонесе кон поквалитетен живот на самите корисници а воедно да придонесе кон зачувување на природата, обезбедувајќи поубава иднина за сите.

Покрај опслужување на потребите на фирмата, достапен е за извршување на работа која Вам ви е потребна. Буларт Констранкшн нуди кроење и обработка на сопствена и Ваша граѓа, по зададена спецификација на димензиите и начинот на обработка на елементите. Како дополнителна услуга, нашата фирма нуди анализа на кровни конструкции со детална спецификација на сите потребни елементи за нивна изведба. Производите се изработуваат според желбите и потребите на купувачот, во најразлични форми, димензии и количини.

Ние ја градиме Вашата иднина!
повеќе

Постови

Photos from Bulart Construction's post

КУЌА Мирковци

Здружение ИЗВОР - Кратово

Реализација на нови активности во локалитетот Куклица

Photos from Bulart Construction's post

Montazna kuka skopska crna gora

Photos from Bulart Construction's post

Vnatresni Skali

Photos from Bulart Construction's post

Drvena Pergola

Photos from Bulart Construction's post

Bungalovi oreov lad

Photos from Bulart Construction's post

Letnikovec sopiste

Photos from Bulart Construction's post

Montazna kukja Pobozje skopska crna gor
Цена со ДДВ:1.100 ден.

DEMIT фасада - изведба


Видете ги нашите производи на
Купони

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи