Бонор Инженеринг


  • Адреса: Боро Петрушевски 9, сутерен
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: нас.Водно

  • Телефон 2: 071 269758
  • Факс: 02 3065083
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

БОНОР Инженеринг е лиценцирана компанија која активно работи во доменот на архитекурата и градежништвото од 1991 година.

Нашата команија ги нуди следните услуги:
• Продажба на станбен и деловен простор
• Инвестирање во градби
• Изведба на градежни и градежно-занатски работи
• Проектирање
• Надзор
• Енергетска ефикасност
• Урбанизам
• Трговија
• Консултантски услуги

Од 2001 година започнува со сопствено инвестирање во изградба на станбени згради и продажба на станови. При изведбата на станбените згради особено внимание се посветува на асеизмичноста на градбите, енергетската ефикасност, функционалноста, естетиката, употребата на современи материјали и нови технологии. Контролата во спроведувањето на проектите одговорно и стручно ја врши квалификуван инженерски кадар на компанијата кој се грижи за квалитетот на крајниот производ.

Во фокусот на компанијата е создавањето на човекомерни и сигурни простори, кои ќе одговорат на барањата на нашите клиенти и се инспиративни за корисниците и нивното опкружување.

Бројните високо квалитетно изведени објекти и реализирани проекти во 27-годишното работно искуство се потврда за успехот во работата на команијата и доказ за идната определба за создавање на квалитетен простор за живеење.


повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи