Биолаб

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Димо Гавровски Кара 19
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7393 км

  • Телефон 2: 071 247432
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 18:30Слика од локација

Фото и видео галерија

Биолаб е општа биохемиска лабораторија.

Располага со современа апаратура:
• автоматски биохемиски анализатори
• имунолошки анализатор (VIDAS)
• имунолошки анализатор (TOSOH)
• I chroma апарат (CHEK POINT)
• 3 diff хематолошки бројач
• 5 diff хематолошки бројач (единствен во нашиот град)

БИОЛАБ е вклучена во RIQAS програмата на RANDOX (Велика Британија) – глобален лидер во дијагностикатa, како и во програмата за надворешна контрола PREVEKAL Bio Systems BARCELONA SPAIN.
RIQAS Програмата за мониторинг на аналитичката прецизност и работењето на лабораторијата - e најголемата меѓународна мрежа за надворешна контрола (External Quality Assessment (EQA)/ Proficiency Testing (PT)),
со повеќе од 45.000 учесници од 133 земји.

БИОЛАБ постои повеќе од 10 год. Oтворена е на 12.03 2007. Биолаб има обучен висококвалификуван кадар со долгогодишно работно искуство. Досега нашата лабораторија ја посетиле приблизно 250 000 задоволни пациенти. Имаме соработка со многу лекари од градот, земјата и странство. Изработуваме преку 300 анализи во целост.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи