Био сејв селс

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 54-1/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: до Католичка црква

  • Телефон 2: 075 343433
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1581078720_46.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Bio Save е претставник на банката за матични клетки FamiCord Group и пренаталниот тест Harmony.

FamiCord Group работи во сопствена специјализирана високо-технолошка лабораторија и досега има успешно зачувано преку 355.000 примероци со матични клетки како и најголем број на успешни третмани со матични клетки во Европа.

Сите важни чекори - обработката и долгорочното складирање ги извршуваат FamiCord Group и соработниците на нашата високо - технолошка лабораторија во повеќе земји во Европа, каде што се работи во согласност со GMP стандардот. Само на овој начин можеме да ги спроведеме сопствените високи барања во поглед на квалитетот, кои во голем дел и ги надминуваат највисоките медицински стандарди.

Во нашите истражувања секогаш ја унапредуваме упортебата и квалитетот на матичните клетки од папочна крв. Врз основа на нашето долгогодишно искуство станаавме признат авторитет во сите области на матични клетки од папочна крв и знаеме што е важно за идните родители и нивните лекари. Поради тоа матичните клетки на Вашето дете се во најдобри раце.

FamiCord Group го поседува врвниот стандард AABB - Американска асоцијација за банки за матични клетки кој гарантира дека Вашиот примерок ќе биде прифатен за лекување во сите болници во светот.
ISO стандардот гарантира највалитетни технолошки постапки при обработката и чувањето на матичните клетки.

Harmony пренатален тест
Harmony Тестот претставува пренатален скрининг тест за хромозомски пореметувања кај фетусот со одлична клиничка потврденост и висока стапка на доверливост.

Зошто во светот на секои 2 минути по една трудница се одлучува за Harmony тестот?
Затоа што Harmony е водечкиот пренатален неинвазивен тест за рано утврдување на абнормалности во бројот на хромозомите, присутен од март 2012 година.

• Преку 1.500.000 издадени резултати
• 99.99% доверливост на тестот дека бебето нема Даунов синдром
• 99.6% доверливост во случај бебето да има Даунов синдром.

На Harmony тестот му претходи детални советување со стручно медицинско лице. Потоа од пациентката се земаат 20 ml венска крв во посебна епрувета за оваа намена. Примерокот со крв се складира во согласност со строгите прописи за транспорт.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи