Балекс


  • Адреса: Брегалничка 62
  • Место: Штип
  • Оддалеченст: ≈7489 км
  • Локација: во Терминалот, патот накај Кочани

  • Телефон 2: 032 394485
  • Факс: 032 383140
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/c5fbf9829691cdb0e9835a44715260d7.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Балекс доо од Штип е транспортна фирма формирана 2002 година во Штип.

Управител и сопственик на фирмата е Ангелче Велинов

Во 2002 година оваа фирма започнува да работи со два камиона од марката ивеко со еуро стандард еуро 2.Со овие камиони нашата компанија работи на релација Македонија ,Бугарија,Романија,Хрватска,Словенија и Италија.

Денес нашата комапнија поседува 30 камиони од Марките на РЕНО,ВОЛВО,МАН и МЕРЦЕДЕС

Нашите камиони се со стандард ЕУРО 5 и ЕУРО 6 со овие нови возила имаме можност да бидеме конкуретни на пазарите во Европа и можност да добиеме што повеќе ЦЕМТ дозволи кои ке ни овозможата да товариме за и од 3 ти Земји.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи