Аура Груп


  • Адреса: Аминта III 24 (Ленинова)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7424 км

  • Телефон 2: 02 3133339
  • Факс: 02 3133339
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

Инспирирана од флуидната светлина и сјајот на зората, поттикната од женската убавина и силната желба за работа и креативност, Мила Литвињенко во 1996 год. во Ниш, ја создава својата АУРА, компанија за производство и промет со козметика.

Од самиот почеток, оваа жена „змеј“ својата аура преку козметички производи ја пренесува и во Македонија, каде ја создава својата фирма за дистрибуција „Аура Груп“.

Благодарение на нејзиното знаење, упорност и креативност, претставништвото во Скопје опстојува веќе 20 години, нудејки и на македонската жена висококвалитетна декоративна козметика по пристапни цени.

Аура е компанија за производство и промет на козметика основана е 1996 година. Седиштето на компанијата, е во Ниш a оснивачи сме и на Аура Груп во Македонија.

Производството на козметиката е најдинамично во светот.Тоа мора да ги обедини иновациите и промените во модните трендови, науката, знаењето, технологијата, естетиката и на тој начин да го привлече вниманието на купецот и да разбуди позитивни емоции.

АУРА има јасно дефинирана визија, мисија и политика на квалитетот.

Визија: да направи значаен чекор на пазарот и да ја надмине директната конкуренција со квалитет, врвен дизајн и цена. Најкратко: да стане синоним за козметика во регионот (некогашна-бивша Југославија).

Мисија: постигнување врвен квалитет во услужните дејности кон купувачите со чувство на топлина, пријателство, лична гордост и корпоративен дух.

Од 2003. година АУРА има сертификат ISO 9001:2000.

Нашиот успех се базира на:
-Внимателно избрана технологија,
-Производ со врвен квалитет,
-Искуството и трудот на вработените,
-Доброто познавање на пазарот и можноста за брзо прилагодување и трансформација.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи