Арбериа Десигн-дирекција

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Боро Вулиќ 6 лок.1
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈9423 км

  • Телефон 2: 070 353267
  • Факс: 044 353372
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1450781704_52.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
ArbëriaDesign е развиена во една од најголемите компании во Република Македонија во областа на графика и графички услуги. Таа работи со неколку единици кои нудат различни услуги во областа на дизајнот, графиката, издаваштвото, печатот, маркетингот, надворешно и внатрешно рекламирање, организација и сл.

Услуги:
• Печатница
• Преработка после печат
• Дизајн Студио
• 3D & 2D Oсветлена Pеклама
• Препрес и ЦТП
• Ексклузивни Плакети и Динстиктиви
• Озвучување
• Осветлување
• Лед Дисплеј
• Бина

ArbëriaDesign е основана 1993 година од страна на г. Хасим Хамзаи, во почеток како мала локална печатница во Тетово. Во тоа време, капацитетот на печатницата ги задоволуваше потребите на графичките услуги на локалните фирми, кои тогаш и самите беа во почеток на својата дејност. Следејќи ги трендовите и перманентно имајќи на ум дека конкурентни компании се само тие компании кои се еден корак по напред од другите, во 1995 година ArbëriaDesign ја отвори насоката на дизајнот, конкретно го отвори своето графичко дизајн студио, вработувајќи неколку графички дизајнери. Оваа одлука резултираше како добра идеја, особено во 1998 година, кога ArbëriaDesign потпиша договор со германскиот Бундесвер - (стациониран во Тетово, како дел од НАТО мисијата на Балкан), за дизајн и печат на неделното војно списание Maz&More.

Она што го прави ArbëriaDesign карактеристичен бренд во земјата и во странство, се нашите квалитетни услуги, кои ја докажуваат нашата сериозност и посветеност на целата активност. Бројни циклуси објавени во ArbëriaDesign во соработка со различни автори сведочат за нашите професионални и квалитетни достигнувања.

Успехот на нашите клиенти е нашиот успех!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи