Алумил-Скопје

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Борис Трајковски 74-а (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7430 км
  • Локација: спроти Охис

  • Телефон 2: 02 2400130
  • Факс: 02 2466200
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 12:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Алумил-Скопје е дел од групацијата ALUMIL - најголемата групација во Југоисточна Европа за производство на Алуминумски системи со врвен квалитет, супериорни перформанси и сертифицирани од меѓународно акредитирани институти IFT Rosenheim (Germany), А.А.М.А (USA), Instituto Jordano (Italy).

Производи кои ги нудиме:
•Најголем избор на алуминиумски системи од брендот ALUMIL, термоизолирани и неизолирани (ладни), кои нудат одлична функционалност, врвна естетика, високо ниво на безбедност, со супериорно или со оптимално ниво на термоизолација кои се поделени во неколку категории:
-SUPREME
https://www.alumil.com/international/specifiers/products/windows-doors?s=&c=&f=supreme
-SMARTIA
https://www.alumil.com/international/specifiers/products/windows-doors?s=&c=&f=smartia
-COMFORD
https://www.alumil.com/international/specifiers/products/windows-doors?s=&c=&f=comfort

•Алуминиумските системи кои ги нудиме според функционалноста можат да бидат:
•Отварачки и лизгачки системи
•Системи за врати
•Армоника системи
•Фасадни системи
•класична,
•полуструктурална,
•структурална,
•елемент изведба
•Систем за ролетни (предпрозорски или надпрозорски)
•Систем за огради
•Перголи
•Алуминиумски композитни панели - J-Bond
•Поликарбонатни табли (EuroCarb и PolyBat) со специјална UV заштита
•Исполнети поликарбонатни табли (PolyComb)
•Механизми за алуминиумски прозори и врати
•Ексклузивен Дистрибутер за Македонија на ПВЦ системи од најпознатиот Германски бренд SALAMANDER:
•Salamander - bluEvolution: 73
•Salamander - bluEvolution: 82
•Salamander - evolutionDrive HST (Lift & Slide)
•Salamander - evolutionDrive SF
•Комплетна програма на Акцесоари
•Квалитетен челик со реална дебелина и оригинална форма
•Широк репертоар на бои и фолии од колоритот на Salamander

Сите алуминиумски профили произведени од АЛУМИЛ се со врвна површинска заштита која се добива со електростатско боење или елоксирање. Електростатското боење нуди можност за голем избор на бои според RAL карта (преку 160 кодови на бои), а квалитетот на боењето е потврден со QALICOAT, GSB, QUALIMARINE (seaside class) сертификати. Елоксажата е со врвен квалитет сертифицирана со QUALIANOD сертификат, и покрај стандардните нијанси нуди можност за избор на 24 специјални нијанси.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи