Алу клип

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизираноДостава

  • Адреса: Лавчанска корија 42
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7907 км

  • Телефон 2: 075 416207
  • Факс: 047 221556
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00Фото и видео галерија

Алу клип е компанија која постојано се залага за подобрување на процесот на производство, со цел да биде во можност за да ви понуди што е можно пократок период на исполнување на вашата нарачка. Ние сме свесни дека само технолошката прецизност не е доволна за постигнување на највисок степен на задоволство на клиентите, која е нашата цел.

Затоа ние посветуваме особено внимание на сите фази на комуникација со вас - нашите клиенти и сме решени да го прошириме асортиманот на нашите услуги за задоволување на вашите потреби. Важно за нас е да добиете добар прв впечаток за време на посетата на нашите продавници. Ние имаме добра атмосфера и пријателски однос од нашите трговски претставници. Нашите трговски претставници имаат квалификации и способности да се одговорат на сите ваши барања и да ви дадат совет.

Услуги:
• Прецизни мерења на локации
Нашите експерти ќе земат мерки во погодно време и ќе ви дадат совети за оптимална конфигурација и комплетноста на вашата нова дограма.

• Испорака на адреса
Пред планираниот датум на инсталација, лице од продажниот оддел ќе го координира со вас времето на испорака на готовите прозорци. Дограмата ќе се транспортира со специјализирани превоз. Профилите и придружните елементи се фабрично заштитени со налепници за гарантирање на површина intactness структури и изолација од стаклена и заштита од оштетување за време на превозот и инсталацијата.

• Расклопување
Од старата дограма и одлагање на истата.

• Инсталација
Нашите монтери се квалификувани и искусни експерти за користење на високо квалитетнимонтирања. Ние успешно ги извршуваме сложените и нестандардни инсталација на работни места кои бараат индивидуален пристап и иновативни технички решенија.

• Малтерисување
Ние не сакаме да ја напушти нашата работа недовршена . Затоа, ние сега нудиме МАЛТЕРИСУВАЊЕ кое вклучува: завршувањето на прозорци со гипс, гипс лепило или гипс картон, инсталација на раб-заштитник на внатрешноста и заеднички со дихтување на силиконски акрил однадвор.

• Гаранција на услуги
Нашите услуги се бесплатни во одредени периоди гаранција. Нашите експерти се секогаш подготвени да ви одговорат за секое прашање кое би можело да произлезе.

Гарантен период за:
- Дограма производство и монтажа 24 месеци
- Дограма Куќиштето 24 месеци
- Изолирање на стакло 60 месеци
- Производство и монтажа на блендата 12 месеци

Гаранцијата ги покрива недостатоци што произлегуваат од вообичаените операција или поради лошите материјали или изработка. Сите овие дефекти и пропусти се исправат бесплатно. Во случај на било какви проблеми се поврзани со одржувањето и користењето на нашата дограма, ве молиме јавете се во нашата канцеларија на персоналот.

Бесплатен сервис гаранција може да биде одбиено во следните случаи:
• Не-почитување на работење и одржување исто така и инструкции каде штетата била предизвикана од прекумерното загадување (вклучувајќи штета на механички делови дограма - школка, шарките, брави, рачки - предизвикано од акумулирање на прашината);
• Неконзистентност на документот податоци и самиот предмет;
• Обиди за поправка од страна на лица кои не се овластени од АЛУ-Клип;
• Вандализам и Виша Сила;
• Небрежност или намерна активностите на корисникот.
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Скали


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи