Алкалоид АД Скопје

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Александар Македонски (Едвард Кардељ) 12
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10685 км
  • Локација: до Тиквеш/Пивара

  • Факс: 02 3104014
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/2212037ec3c94e84751c65979e578791.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

АЛКАЛОИД AД Скопје е компанија која осум децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини, производство на козметички и хемиски производи.

Дејности/услуги:
• Фамација
• Козметика
• Ботаника
• Хемија

Алкалоид АД е акционерско друштво во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, Козметика и Билкарство; има две подружници во земјата како и 14 подружници и 4 претставништва надвор од Македонија (во Србија, Црна Гора, на Косово, во Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, во Руската Федерација и САД).

Друштвото брои околу 1.250 вработени во земјата и околу 350 вработени во подружниците и претставништвата надвор од Македонија.

Акциите на Алкалоид се во сопственост на околу 5.110 акционери физички и правни лица, а околу 8% од вкупниот број на издадени акции се во сопственост на странски акционери.

Нашата визија можеме да ја постигнеме само преку постојано тежнеење кон поздрав свет, супериорен квалитет на производи и услуги, но и професионалност и успешност во деловните операции.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи