Алкалоид АД Скопје

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Александар Македонски 12
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7427 км
  • Локација: до Тиквеш/Пивара

  • Телефон 2: 02 3104001
  • Факс: 02 3104014
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30Слика од локација

Фото и видео галерија

АЛКАЛОИД AД Скопје е компанија која осум децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини, производство на козметички и хемиски производи.

Дејности/услуги:
• Фамација
• Козметика
• Ботаника
• Хемија

Алкалоид АД е акционерско друштво во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, Козметика и Билкарство; има две подружници во земјата како и 14 подружници и 4 претставништва надвор од Македонија (во Србија, Црна Гора, на Косово, во Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, во Руската Федерација и САД).

Друштвото брои околу 1.250 вработени во земјата и околу 350 вработени во подружниците и претставништвата надвор од Македонија.

Акциите на Алкалоид се во сопственост на околу 5.110 акционери физички и правни лица, а околу 8% од вкупниот број на издадени акции се во сопственост на странски акционери.

Нашата визија можеме да ја постигнеме само преку постојано тежнеење кон поздрав свет, супериорен квалитет на производи и услуги, но и професионалност и успешност во деловните операции.
повеќе

Постови

Photos from Alkaloid AD Skopje's post

„Алкалоид“ инвестира 11 милиони евра во проширување на производните капацитети. Дознајте повеќе bit ...

Photos from Alkaloid AD Skopje's post

,,Алкалоид” со подарок за деца на вработени во компанијата - Обезбедено учество за ракометниот камп ...

Photos from Alkaloid AD Skopje's post

По успешната имплементација на програмите за практиканство со четири факултети при Универзитетот „Св ...

Photos from Alkaloid AD Skopje's post

„Алкалоид АД Скопје“ потпиша „Меморандум за соработка“ за програмата за практикантство со уште два ф ...

Timeline Photos

Фондацијата „Трајче Мукaетов“ доделува 40 стипендии за: - 20 студенти по фармација- 20 студенти по ...

Интервју со Генералниот директор/Претседател на управниот одбор на Алкалоид АД Скопје за N1 Србија

Изјава на Генералниот директор/Претседател на управниот одбор на Алкалоид АД Скопје за N1 Србија.

Timeline Photos

Доколку сакате да се запознаете со работата во најдобрата фармацевтска компанија во Македонија, биде ...

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ЗА ПРОГРАМАТА ЗА ПРАКТИКАНТСТВО

Во насока на исполнувањето на заложбите за корпоративна општествена одговорност, кои се на врвот на ...

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи